• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Kujawsko-Pomorskie

Do szkoły na nowych zasadach. Indywidualny plan dnia dla klasy, odrębne wejście do szkoły

19:44, 15.01.2021
  Wioleta Czarnomska, tom;
Do szkoły na nowych zasadach. Indywidualny plan dnia dla klasy, odrębne wejście do szkoły

Do szkół trafiły już przygotowane przez ministerstwo edukacji wytyczne dotyczące organizacji zajęć
Do szkół trafiły już przygotowane przez ministerstwo edukacji wytyczne dotyczące organizacji zajęć

Podziel się:   Więcej
– informuje Marek Gralik, kujawsko-pomorski kurator oświaty.
To przyjęcie będzie się odbywało na podobnych warunkach jak to miało miejsce we wrześniu z tym, że ten reżim sanitarny jest bardziej obostrzony. Dyrektorzy, z którym mamy kontakt monitorujemy stan przygotowania do tego dnia wznowienia zajęć nie zgłaszają nam większych problemów, a te które zgłaszają związane są z organizacją zajęć w szkole
ZOBACZ: Powrót do szkół. Ruszą zajęcia nie tylko uczniów klas I-III!

Choć tym razem nie zabrzmi pierwszy dzwonek na lekcje, to po kilku miesiącach nauki zdalnej, do szkół wracają dzieci z klas I-III. - Wszyscy nauczyciele z utęsknieniem czekają, aż wrócimy tutaj do szkoły, wspólnie z uczniami będziemy mogli rozpocząć naukę stacjonarną – przyznaje Ewa Chojnacka, nauczyciel z SP nr 66 w Bydgoszczy.

To nie będzie łatwy powrót. W samym tylko województwie kujawsko-pomorskim aż 719 szkół podstawowych przyjmie "na nowo" ponad 58 tysięcy uczniów. Zajęcia będą wyglądały zupełnie inaczej niż przed epidemią, a nawet inaczej niż to miało miejsce we wrześniu.
 
 
 
...
 
Do szkół trafiły już przygotowane przez ministerstwo edukacji wytyczne dotyczące organizacji zajęć. - Pani dyrektor zadbała o to, żeby każda klasa. Mówię tutaj o klasach I-III miała swoją osobną salę. Nie będzie w naszej klasie dzwonków, to nauczyciel będzie tak naprawdę decydował wspólnie z uczniami kiedy wychodzi na przerwę - tak by dzieci nie stykały się ze sobą. Mamy też stworzony specjalny harmonogram obiadów, wtedy kiedy dzieci wspólnie z klasą wychodzą tak, by nie mieszały się ze sobą. Tak więc mam nadzieję, że tutaj uda nam się te wszystkie reżimy sanitarne przestrzegać – mówi Ewa Chojnacka, nauczyciel.

- Wszystko ma się odbywać w miarę rozsądnie z wykorzystaniem tych możliwości, które w danej szkole się znajdują – dodaje Marek Gralik.

Aby nauka stacjonarna była bezpieczna, placówki muszą spełnić wiele wytycznych. Zalecenia dotyczą nawet rodziców odprowadzających dzieci do szkoły.

Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły, zachowując zasady:

) jeden opiekun z dzieckiem,

b) dystans od kolejnego opiekuna z dzieckiem min. 1,5 m,

c) dystans od pracowników szkoły min. 1,5 m,

d) opiekunowie powinni stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk.

Do szkoły będą mogły uczęszczać jedynie dzieci, które nie wykazują objawów chorobowych sugerujących infekcje górnych dróg oddechowych. Nauka zdalna wciąż będzie się odbywać w starszych klasach.

zobacz również