• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Kujawsko-Pomorskie

Dzień Edukacji Narodowej. Były życzenia, gratulacje i wyróżnienia

18:37, 14.10.2020
  Natalia Kurowska, tom;
Dzień Edukacji Narodowej. Były życzenia, gratulacje i wyróżnienia

Życzenia dla nauczycieli płyną z całego regionu
Życzenia dla nauczycieli płyną z całego regionu

Podziel się:   Więcej
– podkreśla Maria Mazurkiewicz, kujawsko-pomorska wicekurator oświaty.
Wyróżnienia jakie nauczyciele otrzymują w tym roku - i tak i nie - i znaczą więcej i jednocześnie nie, bo na swój sposób każda praca nauczyciela w rożnych warunkach jest trudna. My często tego nie dostrzegamy
ZOBACZ: Życzenia pary prezydenckiej z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Życzenia dla nauczycieli płyną dziś z całego regionu. Życzą Ci młodsi i nieco starsi uczniowie. Miłych słów, gratulacji oraz życzeń w tym dniu nie brakowało. Tym bardziej, że podczas ostatnich miesięcy uczniowie mogli się za nauczycielami - po prostu - stęsknić. - Młodzież to odczuła bardzo, zresztą sami to odczuliśmy w sytuacji, kiedy przychodzili do szkoły po odbiór świadectw i oni po raz pierwszy z tej szkoły wyjść nie chcieli na wakacje, tylko chcieli z nami zostać: "ale pani dyrektor, ale pani pozwoli jeszcze na chwilę" – przyznaje Małgorzata Rybińska, pedagog z ZS Gastronomiczno-Hotelarskich w Toruniu.

Jest powołaniem, a według niektórych - nawet służbą. Praca nauczyciela to wymagające, ale i odpowiedzialne zajęcie, bo jej efekty wpływają na przyszłość uczniów. Czasem, może także szokować.

Niecodziennie podejście do ucznia zostało docenione przez świat kinematografii. Polski film pt. "Nieletni inżynierowie" w reżyserii Aleksandry Skowron został uznany najlepszym dokumentem na amerykańskim festiwalu Delco Film Festival. Opowiada o niezwykłej relacji nauczyciela matematyki i fizyki z uczniami, których zachęca do myślenia w niekonwencjonalny sposób i zachęca do "ciekawej" nauki.

To już tradycja, ze w Dniu Edukacji Narodowej pedagodzy otrzymują wyróżnienia. Nie inaczej było i w Toruniu, miejscowy samorząd przyznał im 95 nagród.
 
 
 
...
 
- My cały czas się uczyliśmy stosowania nowych technologii, ja to akurat uczę informatyki, więc problemu nie miałem, ale dla większości nauczycieli to jest duży problem – mówi Michał Szymczak z ZS Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu.

Święto Edukacji Narodowej - wcześniej nazywane Dniem Nauczyciela zostało ustanowione w 1972 roku.

zobacz również