• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Kujawsko-Pomorskie

Koniec nauki zdalnej. Dzieci klas I-III wróciły do szkoły

18:10, 18.01.2021
  Wioleta Czarnomska, tom;
Koniec nauki zdalnej. Dzieci klas I-III wróciły do szkoły

Koniec nauki zdalnej dla najmłodszych
Koniec nauki zdalnej dla najmłodszych

Podziel się:   Więcej
– zaznacza Marek Gralik, kujawsko-pomorski kurator oświaty.
Oczywiście nie jest możliwe wypełnienie co do litery wszystkich wytycznych ministra edukacji narodowej, ministra zdrowia czy GIS-u, dlatego też w tych wytycznych jest informacja mówiąca o tym, że w miarę możliwości należy to respektować i w miarę możliwości dyrektorzy dostosowali swoje placówki do tych dosyć rygorystycznych wymagań. W związku z tym jestem przekonany, że powrót dzieci i uczniów do klas będzie bardzo bezpieczny
ZOBACZ: Dla młodzieży izolacja jest gorsza niż nauka zdalna. Wyniki badań

Po ponad dwumiesięcznej przerwie w mury szkół podstawowych wróciły dzieci klas I-III. – Wróciła większość dzieci, mimo dzisiejszego porannego mrozu. Cieszymy się z tego powodu, że dzieciaki dotarły, że autobus szkolny dowiózł dzieci bez problemu – przyznaje Dariusz Jachowski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Osielsku. Z powrotu dzieci do szkolnych ławek zadowoleni są także rodzice.

Za przygotowanie szkół do powrotu do zajęć stacjonarnych odpowiedzialni są dyrektorzy placówek. Oprócz ścisłego reżimu sanitarnego, szkoły musiały zapewnić opiekę dla uczniów w świetlicach. – Trochę problemów stwarzała świetlica szkolna, gdzie przebywa bardzo wielu uczniów szkoły, niestety zostaliśmy zmuszeni do zmiany organizacji świetlicy. W tym przypadku świetlicę mamy czynną od godziny siódmej do godziny 16:00, natomiast udało nam się - testujemy w rzeczywistości to rozwiązanie, ale udało nam się oddziały świetlicowe w ten sposób, że dzieci tylko z jednego poziomu klas na świetlicy uczestniczyły w zajęciach – przyznaje Dariusz Jachowski.

Powrót najmłodszych uczniów poprzedziły także przesiewowe badania na obecność koronawirusa wśród nauczycieli. Kuratorium oświaty, nie ma wątpliwości, że szkoły są dobrze przygotowane na przyjęcie najmłodszych uczniów.
 
 
 
...
 
Starsi uczniowie dalej będą się uczyć zdalnie. Nauka stacjonarna w klasach IV-VIII i w szkołach średnich jest zawieszona do 31 stycznia.

zobacz również