• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Toruń

Nie ma wakacji od remontów. Prace w toruńskich szkołach i przedszkolach

12:35, 05.08.2020
  AS;   torun.pl
Nie ma wakacji od remontów. Prace w toruńskich szkołach i przedszkolach

Remonty, dzięki ładnej pogodzie, trwają również przed budynkami (Fot. UM Toruń/Sławomir Kowalski)
Remonty, dzięki ładnej pogodzie, trwają również przed budynkami (Fot. UM Toruń/Sławomir Kowalski)

Podziel się:   Więcej
ZOBACZ: Uczniowie po wakacjach nie poznają swej szkoły na Górzyskowie. Jest nowa hala

Miasto tradycyjnie wykorzystuje czas wakacji na przeprowadzenie remontów w toruńskich szkołach i przedszkolach, chociaż wciąż nie ma stuprocentowej pewności, że uczniowie od września wrócą na lekcje.

Prace prowadzone są w 65 obiektach, a łącznie jest to 112 inwestycji. Na ten cel w budżecie miasta na 2020 roku przewidziano aż 4,5 mln złotych.

W sierpniu mają zakończyć trzy zadania za prawie 1,3 mln zł łącznie: wzmocnienie konstrukcji dachu wraz z izolacją i remont trzech łazienek w Przedszkolu Miejskim nr 12 na Stawkach - ponad 1 mln zł; drugi etap kompleksowego remontu kuchni wraz zapleczem w Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Bażyńskich - ponad 293 tys. zł; remont sanitariatów w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Rzepakowej - blisko 155 tys. zł.

ZOBACZ: Mateusz Morawiecki: Od września dzieci i młodzież wracają do szkół

Osobna pula pieniędzy, a jest to razem ponad 3,2 mln zł, jest w dyspozycji dyrektorów jednostek oświatowych, którzy wskazali, jakie remonty trzeba wykonać w ich placówkach podczas wakacji.

To między innymi malowanie sal lekcyjnych i innych pomieszczeń szkolnych, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, remonty elewacji, prace związane z sanitariatami oraz pokryciami dachowymi.

W Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Wielkie Garbary trwa remont kuchni ze stołówką oraz wymiana instalacji oświetlenia wewnętrznego, a w Szkole Podstawowej nr 14 przy ul. gen. Hallera na Stawkach odbywa się kompleksowy remont kuchni wraz ze stołówką i wyposażeniem.
źródło: torun.pl