• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

kujawsko-pomorskie

Ósmoklasiści już znają wyniki egzaminu. Teraz czeka ich rekrutacja

19:33, 31.07.2020
  Marta Jastrzębska, AZ;
Ósmoklasiści już znają wyniki egzaminu. Teraz czeka ich rekrutacja

Wyniki z egzaminu z języka polskiego, matematyki i języka obcego będą brane pod uwagę przy rekrutacji na równi z ocenami na świadectwie
Wyniki z egzaminu z języka polskiego, matematyki i języka obcego będą brane pod uwagę przy rekrutacji na równi z ocenami na świadectwie

Podziel się:   Więcej
- podsumowuje Tadeusz Dąbrowski z Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty
Dziś znamy tylko wyniki procentowe, więc będą podlegały analizie. W jakim powiecie, w jakiej gminie, które szkoły, jak wypadły - tego nie wiemy. Po dokładnej analizie i wyciągnięciu wniosków, będziemy o tym rozmawiać z dyrektorami szkół na radach organizowanych przez kuratora oświaty
ZOBACZ: Nie masz pomysłu na wakacje? MEN codziennie podpowie!

O godz. 10:00 wyniki testu ósmoklasistów pojawiły się na stronie CKE. Młodzież mogła sprawdzić je w formie elektronicznej np. w smartfonie lub odebrać wersję papierową w szkole.

To egzamin, którego nie można nie zdać. Wynik brany jest jednak pod uwagę przy naborze do szkół ponadpodstawowych. Im więcej punktów na teście, tym większe szanse by dostać się do wymarzonej placówki. Uczniowie z regionu średnio uzyskali z języka polskiego 56, z języka angielskiego 50 a z matematyki 43 proc. punktów. To wyniki poniżej średniej krajowej.
 
 
 
...
 
Tegoroczny egzamin przeprowadzony był w szczególnych okolicznościach ze względu na epidemię szkoły pracowały zdalnie, termin testu został przesunięty z kwietnia na czerwiec, a egzamin przeprowadzono w rygorze sanitarnym. - Za uczniami, rodzicami, za nauczycielami, dyrektorami szkół, za CKE i OKE bardzo trudny czas; czas, w którym borykaliśmy się ze skutkami pandemii, która bardzo się odbiła na funkcjonowaniu systemu oświaty - wyjaśniła Marzena Machałek, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Mimo tej sytuacji, jak podkreślała minister, wyniki nie odbiegają od wyników z roku ubiegłego.

Do 4 sierpnia uczniowie muszą uzupełnić wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty. W związku z pandemią w tym roku jest to możliwe na dwa sposoby. Można, tak, jak dotychczas przedłożyć w szkole oryginał albo poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię zaświadczenia. Wymagane załączniki można też przesłać pocztą elektroniczną.

wyniki.edu.pl

Wyniki z egzaminu z języka polskiego, matematyki i języka obcego będą brane pod uwagę przy rekrutacji na równi z ocenami na świadectwie.

12 sierpnia zostaną ogłoszone listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do każdej szkoły ponadpodstawowej.