• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Bydgoszcz, Toruń

Powrót studentów. Niektóre uczelnie z regionu wznawiają zajęcia

17:50, 28.05.2020
  O. Taraszka, M. Jastrzębska, M. Dul, tom;
Powrót studentów. Niektóre uczelnie z regionu wznawiają zajęcia

Koniec roku akademickiego to dla studentów początek egzaminów i obron
Koniec roku akademickiego to dla studentów początek egzaminów i obron

Podziel się:   Więcej
Koniec roku akademickiego to dla studentów początek egzaminów i obron. Najbliższa sesja na bydgoskim UKW będzie jednak inna od wszystkich. - Egzaminy zaczynamy od 17 czerwca. Potrwać one potrwają zdecydowanie dłużej, niż to miało miejsce w latach poprzednich, bo do końca września. Natomiast egzaminy będą mogły odbywać się w dwójnasób - albo również zdalnie, albo w sposób bezpośredni – mówi Sławomir Łaniecki, rzecznik prasowy UKW w Bydgoszczy.

Powrót na uczelnie planowany jest stopniowo. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, zapowiada, że w pierwszej kolejności na zajęciach pojawią się dyplomanci, czyli studenci ostatniego semestru. - Te zajęcia teoretyczne zostały już wyczerpane, zostały zrobione, zatem cały czas będą realizowane tylko zajęcia laboratoryjne te w pracowniach. A od 15 czerwca będziemy chcieli, żeby przyjechali tu do nas już studenci z pozostałych semestrów – przyznaje dr inż. Franciszek Bromberek, rzecznik UTP w Bydgoszczy.


Powrót studentów na uczelnię wiąże się jednak z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. - Chodzi przede wszystkim o to, aby w zajęciach uczestniczyło mniej osób, również o zachowanie środków dezynfekcyjnych, również o obowiązku noszenia maseczek. Taki reżim sanitarny bardzo ścisły musimy zastosować – wyjaśnia dr Ewa Walusiak-Bednarek z Biura Prasowego UMK.

Studentom, którzy będą musieli osobiście uczestniczyć w zajęciach, UMK oferuje nocleg w akademikach. Ze względu na wymogi sanitarne - w jednym pokoju będzie mogła mieszkać tylko jedna osoba.

Na toruńskiej uczelni nadal wstrzymane są wszelkie wyjazdy zagraniczne i wymiany studenckie. W dalszym ciągu odwołane są, także wydarzenia naukowe, kulturalne i sportowe.
 
 
 
...