• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Kujawsko-Pomorskie

Rekrutacja do szkół średnich. W tym roku uczniowie poznają wyniki zdecydowanie później

17:07, 04.08.2020
  Katarzyna Ormanowska, tom;
Rekrutacja do szkół średnich. W tym roku uczniowie poznają wyniki zdecydowanie później

Ostateczne listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkół ponadpodstawowych zostaną ogłoszone 19 sierpnia (fot. TVP3 Łódź)
Ostateczne listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkół ponadpodstawowych zostaną ogłoszone 19 sierpnia (fot. TVP3 Łódź)

Podziel się:   Więcej
– uważa Anna Herbut-Giżyńska z Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty.
Listy kandydatów przyjętych, mogą być podawane na stronach internetowych instytucji, więc jest to wyjście na przeciw i potrzeba czasu w jakim się znaleźliśmy
ZOBACZ: Dzieci i młodzież wrócą do szkół? Będą nowe wytyczne epidemiologiczne!

W Zespole Szkół Mechanicznych w Bydgoszczy uczniowie do ostatniej chwili przynosili wyniki egzaminu ósmoklasisty. Bez tych dokumentów wniosek o przyjęcie do szkoły byłby niekompletny. Od września chce tu rozpocząć naukę 280 uczniów. Powstanie 9 klas pierwszych w różnych zawodach. – O wyborze szkoły decyduje rynek, po skończeniu technikum, szkoły branżowej uczeń może od razu iść do pracy, to jest to co decyduje, że uczniowie wybierają technikum – mówi Ewa Ankiewicz-Jasińska, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy.

Zespół Szkół Mechanicznych, Technikum Elektroniczne, a także Zespół Szkół Samochodowych to najczęściej wybierane szkoły wśród bydgoskich uczniów. Wśród liceów najwięcej chętnych chce się uczyć w III, IV i VIII liceum ogólnokształcącym. W Bydgoszczy przygotowano ponad 4 150 miejsc dla absolwentów klas ósmych. Zgłosiło się 4 080 uczniów. Lista przyjętych kandydatów zostanie opublikowana 12 sierpnia.

- W tym roku zdecydowanie później. Więcej emocji dla uczniów, dużo dłużej muszą czekać na te ostateczne wyniki i będą mieli mało czasu na ewentualne zmiany i rekrutację uzupełniająca, która będzie pod koniec sierpnia – przyznaje Iwona Waszkiewicz, zastępca prezydenta Bydgoszczy.

ZOBACZ: Ewa Stelmachowska pożegnała się z bydgoską biblioteką

Podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych brane są pod uwagę po połowie punkty za wyniki uczniów z egzaminu ósmoklasisty i punkty za oceny na świadectwie szkolnym oraz inne osiągnięcia kandydata. W związku z pandemią koronawirusa, listy przyjętych pojawią się nie tylko na drzwiach szkół ponadpodstawowych.
 
 
 
...
 
Po ogłoszeniu listy przyjętych uczniowie będą mieli jeszcze jedno zadanie. Potwierdzić chęć nauki w wybranej przez siebie szkole, a także złożyć oryginały dokumentów. Będzie na to czas od 13 do 18 sierpnia. Ostateczne listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkół ponadpodstawowych zostaną ogłoszone 19 sierpnia.