• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Kujawsko-Pomorskie

Świadectwa w ręku, czas na wakacje! Ten rok szkolny należał do wyjątkowych

17:42, 26.06.2020
  Natalia Kurowska, tom;
Świadectwa w ręku, czas na wakacje! Ten rok szkolny należał do wyjątkowych

Dużym zainteresowaniem w dobie pandemii cieszyła się Kujawsko-Pomorska e-Szkoła
Dużym zainteresowaniem w dobie pandemii cieszyła się Kujawsko-Pomorska e-Szkoła

Podziel się:   Więcej
– zaznacza Kinga Litowska, dyrektor ZS Muzycznych w Toruniu.
To są dzieci, które znacznie więcej przedmiotów realizują, znacznie bardziej obciążone są pracą i nauką i to, że uzyskują tak wspaniałe średnie, to jest rzeczywiście ewenement
Ostatni semestr tego roku szkolnego zostanie w pamięci uczniów z pewnością przez wiele lat. Ubiegłe miesiące nie należały do najłatwiejszych. Teraz, przyszedł czas, na podsumowanie wyników.

Przez wybuch pandemii koronawirusa tradycyjna nauka w szkolnych ławach nie były możliwe. Królowały lekcje zdalne w świecie wirtualnym. Do innego funkcjonowania musieli dostosować się także rodzice.

W związku z epidemią z największym stresem musieli zmierzyć się między innymi ósmoklasiści, których egzamin odbył się finalnie miesiąc później niż zazwyczaj. Część uczniów - ze względu bezpieczeństwa - do egzaminu podeszła w domu. Jego wyniki będą ogłoszone 31 lipca, nie - jak było to do tej pory - w połowie czerwca.


Dużym zainteresowaniem w dobie pandemii cieszyła się Kujawsko-Pomorska e-Szkoła - pierwszy wówczas taki projekt w Polsce. Na jej kanale codziennie od poniedziałku do piątku uczniowie mogli korzystać z zajęć prowadzonych przez doświadczonych pedagogów, z wyjątkiem dnia wczorajszego, kiedy to ostatnie zajęcia w tym semestrze poprowadzili sami uczniowie.

Teraz przyszedł czas na nagrodzenie tych, którzy pracowali najciężej. W Toruniu prezydent miasta wyróżnił najlepszą klasę. Chodzi o uczniów z Zespołu Szkół Muzycznych.
 
 
 
...
 
Ale niezależnie od ocen wszyscy od piątku mogą pozwolić sobie na słodki moment zapomnienia.

Kierunków jest wiele. Warto jednak pamiętać o bezpieczeństwie i rozsądku podczas wakacji, po których - według zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego - uczniowie z pewnością wrócą już do szkolnych ławek.