• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Kujawsko-Pomorskie

To jest ten dzień! Szkolne mury znowu otwarte dla uczniów, na razie klas I-III

08:00, 17.01.2021
  Agata Chyłka-Wnuk;
To jest ten dzień! Szkolne mury znowu otwarte dla uczniów, na razie klas I-III

Powrót do szkół w czasie pandemii
Powrót do szkół w czasie pandemii

Podziel się:   Więcej
- informuje Marek Orzechowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Żninie.
Każda klasa ma swoją izbę lekcyjną. Będą wyłączone dzwonki, a każdy wychowawca będzie decydował o przerwaniu zajęć na przerwę

Na ten moment uczniowie czekali z niecierpliwością. Po długiej przerwie, dzieci na nowo zasiądą w szkolnych ławach.
 
 
 
...
 
– podkreśla Jacek Otto, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Żninie.
Szkoła jest duża, przestronna. Jest możliwość zapewnienia izolacji przestrzennej. Oczywiście są płyny dezynfekcyjne przy wejściu i wyjściu. Dzieci będą przebywały z tym samym nauczycielem
W poniedziałek do nauki stacjonarnej powrócą uczniowie klas I-III. Spotkania z rówieśnikami nie może doczekać się 7-letnia Eliza Szymańska. - Tęskniłam za nauką i swoimi koleżankami – wyznaje dziewczynka.

Uczniowie cieszą się z powrotu do szkół. Ulgę odczuwają też ich rodzice. - Szkoły są przygotowane, mają swoje procedury, więc nie widzę problemu – mówi Marcin Szymański, tata Elizy.

To będzie jednak powrót inny niż po wakacyjnej przerwie. W reżimie sanitarnym i ze ściśle obowiązującymi zasadami.
– wyjaśnia Grażyna Jaźwińska, wicedyrektor SP nr 2 w Żninie, nauczycielka informatyki.
Uczniowie mogą wypożyczać książki, zgodnie z zachowaniem dystansu, z zachowaniem przerwy pomiędzy wypożyczaniem książek. Jeśli chodzi o świetlicę, organizacja jest zgodna z wszystkimi wytycznymi
W przerwach między lekcjami sale będą na bieżąco wietrzone, klamki od drzwi dezynfekowane. Kontakty między nauczycielami zostaną ograniczone do minimum. Wszystko po to, by bezpieczni byli nie tylko uczniowie, ale też pracownicy szkoły. Placówki mają indywidualny plan korzystania ze stołówek, zajęć na boisku, świetlicy czy biblioteki.
Z myślą o bezpieczeństwie dzieci, od 11 stycznia trwają testy przesiewowe nauczycieli na obecność koronawirusa. Badania przeszli też pracownicy obsługi administracyjnej.

Powrót do szkół to sprawdzian nie tylko dla dyrektorów, ale i rodziców. To od ich odpowiedzialnego podejścia zależy, czy zostanie zdany "na piątkę".

zobacz również