• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

kujawsko-pomorskie

Tryb zdalny, hybrydowy czy stacjonarny? Przedszkola, szkoły, uczelnie w nowym reżimie sanitarnym

15:35, 16.10.2020
  AZ;
Tryb zdalny, hybrydowy czy stacjonarny? Przedszkola, szkoły, uczelnie w nowym reżimie sanitarnym

W strefie czerwonej szkoły ponadpodstawowe i szkoły wyższe przechodzą w tryb nauki zdalnej, z wyłączeniem zajęć praktycznych (fot. Pixabay)
W strefie czerwonej szkoły ponadpodstawowe i szkoły wyższe przechodzą w tryb nauki zdalnej, z wyłączeniem zajęć praktycznych (fot. Pixabay)

Podziel się:   Więcej
- czytamy w komunikacie.
Niestety z powodu objęcia Bydgoszczy tzw. czerwoną strefą, planowany przez Uczelnię dla studentów pierwszego oraz ostatniego semestrów studiów tryb pracy zmiennej (stacjonarne ćwiczenia - zdalne wykłady) zmieniony zostaje na tryb pracy zdalnej, obowiązujący już wcześniej studentów pozostałych roczników
ZOBACZ: Jakie nowe obostrzenia obowiązują w strefie żółtej i czerwonej? Co ze szkołami?

W czwartek na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski poinformowali o zmianach dotyczących szkół.

Od 17 października w strefie żółtej szkoły ponadpodstawowe i szkoły wyższe przechodzą w tryb nauczania hybrydowego, czyli zajęcia będą prowadzone częściowo na uczelni lub w szkole, a częściowo zdalnie.

W strefie czerwonej szkoły ponadpodstawowe i szkoły wyższe przechodzą w tryb nauki zdalnej, z wyłączeniem zajęć praktycznych.

Przedszkola i szkoły podstawowe, bez względu na strefę, mają działać tak, jak do tej pory.

Podczas konferencji minister zdrowia tłumaczył, że ograniczenie zajęć w szkołach pozwoli zmniejszyć liczbę interakcji i ograniczy rozprzestrzenianie się wirusa. Zaznaczył, że nie chodzi wyłącznie o pobyt dzieci i młodzieży w szkołach, ale też o dojazdy do szkół.

W związku z powyższymi zmianami rektor UKW prof. Jacek Woźny skierował komunikat do społeczności akademickiej.
Ministerstwo Edukacji podało, że zgodnie z informacjami uzyskanymi od kuratorów oświaty na dzień 15 października w trybie stacjonarnym pracowało blisko 47 tys. placówek oświatowych, w tym przedszkoli. W trybie mieszanym - 1382, a w trybie zdalnym 483.W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 8 tys. potwierdzonych zakażeń koronawirusem w skali całego kraju. W kujawsko-pomorskim zdiagnozowano 318 nowych przypadków.

Wzrost zachorowań w ostatnim czasie spowodował, że od 17 października w czerwonej strefie znajdą się powiat aleksandrowski, bydgoski, grudziądzki, inowrocławski, mogileński, nakielski, radziejowski, toruński, tucholski, włocławski, żniński, Bydgoszcz, Grudziądz, Toruń oraz Włocławek.

zobacz również