• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Bydgoszcz

Umowa podpisana. Bydgoska akademia i szkoła muzyczna łączą siły

20:09, 23.01.2021
  Dawid Piątkowski, tom;
Umowa podpisana. Bydgoska akademia i szkoła muzyczna łączą siły

To ogromna szansa dla przyszłych artystów
To ogromna szansa dla przyszłych artystów

Podziel się:   Więcej
- informuje Joanna Derenda-Łukasik, wicedyrektor Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy
Planujemy następne koncerty online, które będą na pewno miłą niespodzianką dla naszych Bydgoszczan i które będą promowały ponownie szkołę muzyczną i zapraszały do zapisów. Są to koncerty niespodzianki, które będą odbywały się już od lutego aż do (…) maja lub nawet czerwca
ZOBACZ: Pierwsze przetargi związane z budową kampusu Akademii Muzycznej! „Rząd nie wycofuje się z obietnicy!”

Zajęcia oraz praktyki studenckie pod okiem wybitnych profesorów - to część możliwości, jakie daje uczniom Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy współpraca z Akademią Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego. - Podpisanie umowy jest w zasadzie kontynuacją wieloletniej współpracy, która miała miejsce. Wybitni uczniowie są prowadzeni przez pedagogów równie wybitnych. Pedagogów akademickich z naszej uczelni i nie tylko. I kiedy wybierają już tę swoją drogę zawodową, przychodząc na uczelnię czują się jak u siebie - mówi prof. dr hab. Elżbieta Wtorkowska, rektor Akademii Muzycznej.

A to ważny argument dla przyszłych artystów. Szczególnie, że nabór uczniów do Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy rozpoczyna się w przyszłym miesiącu. Jak zaznaczają pedagodzy - w czasie pandemii szkolenie młodych talentów jest nieco utrudnione. Szkoła ma jednak wiele pomysłów, jak wzbudzać zainteresowanie muzyką.
 
 
 
...
 
Popisy wokalne i instrumentalne młodych bydgoskich artystów będzie można obejrzeć na stronie internetowej szkoły i na profilu w mediach społecznościowych.