• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Bydgoszcz

Wolontariusze Zielonego Jutra znów ruszyli na sprzątanie lasu

11:30, 21.10.2020
  AS;
Wolontariusze Zielonego Jutra znów ruszyli na sprzątanie lasu

Na co dzień Marcin Sikora tropi przestępców, ale sprząta też lasy (Fot. Zielone Jutro)
Na co dzień Marcin Sikora tropi przestępców, ale sprząta też lasy (Fot. Zielone Jutro)

Podziel się:   Więcej
ZOBACZ: Bydgoszczanie chwycili za worki. I ruszyli sprzątać śmieci

- Kolejna akcja sprzątania lasu za nami. Miejsca naszych akcji wybieramy na podstawie własnego rozpoznania terenu, sugestii leśników, urzędników oraz zgłoszeń od mieszkańców – mówią członkowie Fundacji Zielone Jutro.

W ostatni wtorek dzięki Patrycji, która zgłosiła fragment lasu wymagający pilnej interwencji, akcję sprzątania przeprowadzono w lesie przy ul. Wojska Polskiego. Zebrano około 25 worków śmieci i kilka opon. Akcja została przeprowadzona w uzgodnieniu z leśnikami z Nadleśnictwo Bydgoszcz, Lasy Państwowe, którzy zapewnili odbiór zebranych odpadów.

Ciekawostką jest fakt, że pomysłodawcą założenia Fundacji Zielone Jutro jest…policjant. Konkretnie mł. asp. Marcin Sikora, na co dzień pracujący w wydziale techniki kryminalistycznej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

I chociaż fundacja istnieje dopiero od lutego tego roku, zdążyła już przeprowadzić 20 akcji sprzątania lasów i miejskich terenów zielonych w Bydgoszczy, Białych Błotach, Murowańcu i Pieckach.

Marcin Sikora sprzątaniem zielonych terenów miejskich i leśnych zajmuje się od września 2019 roku. Tylko w ramach Akcji Sprzątanie Świata 2019 sam zebrał 114 worków śmieci o pojemności 120 litrów, około 60 opon samochodowych!

ZOBACZ: W trosce o naturę. Wyruszyli do lasu, aby posprzątać śmieci

W akcje sprzątania zaangażowały się m.in. Rady Osiedli, lokalne stowarzyszenia, bydgoskie uczelnie, grupy nieformalne i osoby indywidualne, w tym kilku policjantów.

Sikora zaprasza chętnych do udziału w kolejnych akcjach. Informacje o terminach i lokalizacjach są na bieżąco zamieszczane na profilu Fundacja Zielone Jutro na Facebooku.

Kolejna akcja sprzątania lasu za nami. Miejsca naszych akcji wybieramy na własny rozpoznania terenu, ...

zestaw przez Wtorek, 20 października 2020