• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wyniki rankingu szkół 2021. Jak wypadły szkoły z kujawsko-pomorskiego?

03:00, 27.01.2021
  AS;   PAP, perspektywy.pl
Wyniki rankingu szkół 2021. Jak wypadły szkoły z kujawsko-pomorskiego?

Najwyższe lokaty w rankingu zajęły: Uniwersyteckie LO z Torunia i Technikum Elektroniczne z Bydgoszczy/zdjęcie ilustracyjne (Fot. Pexels.com)
Najwyższe lokaty w rankingu zajęły: Uniwersyteckie LO z Torunia i Technikum Elektroniczne z Bydgoszczy/zdjęcie ilustracyjne (Fot. Pexels.com)

Podziel się:   Więcej
ZOBACZ: 10 szkół z regionu znalazło się w rankingu "Perspektyw"

Ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych po raz 23. przygotował miesięcznik "Perspektywy".

Kapituła rankingu pod przewodnictwem prof. Barbary Marcinkowskiej, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie brała pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych.

Tegoroczny zwycięzca rankingu wśród liceów – XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie – od lat jest w czołówce rankingu.

Drugie miejsce wśród liceów zajęło Uniwersyteckie LO w Toruniu (ubiegłoroczny zwycięzca rankingu). Szkoła zwyciężyła za to w rankingu olimpijskim.

W pierwszej setce, a dokładnie na 46 miejscu w rankingu liceów znalazła się bydgoska "szóstka" (w ubiegłym roku 49 pozycja)

Wśród techników pierwsze miejsce zajęło Technikum Mechatroniczne nr 1 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie (trzeci rok z rzędu na pierwszym na miejscu).

Miejsce czwarte w rankingu techników zajęło Technikum Elektroniczne w Zespole Szkół Elektronicznych im. WP w Bydgoszczy (w ubiegłym roku na szóstym).

ZOBACZ: Toruńskie liceum uczy najlepiej w Polsce. Jaką ma receptę?

W rankingu wojewódzkim, w pierwszej piątce są trzy szkoły z Torunia i dwie z Bydgoszczy. Pierwszą lokatę zajęło toruńskie Uniwersyteckie LO, drugą VI LO z Bydgoszczy, a trzecią bydgoskie Liceum Towarzystwa Salezjańskiego. Kolejne miejsca należą do IV LO im. Tadeusza Kościuszki z Torunia oraz toruńskiego I LO im. Mikołaja Kopernika.
źródło: PAP, perspektywy.pl