• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Kraj

Z ekonomią za pan brat. Na najlepsze szkoły czeka tytuł i... pieniądze

13:00, 21.02.2021
  DJ;   NBP
Z ekonomią za pan brat. Na najlepsze szkoły czeka tytuł i... pieniądze

Konkurs potrwa do końca roku szkolnego
Konkurs potrwa do końca roku szkolnego

Podziel się:   Więcej
– mówi prof. Adam Glapiński, prezes NBP.
Istotnym elementem misji NBP jest podejmowanie działań służących upowszechnianiu wiedzy w społeczeństwie o zasadach funkcjonowania rynku finansowego, pobudzaniu postaw przedsiębiorczych, kształtowaniu odpowiedzialności przy podejmowaniu decyzji finansowych, podnoszeniu poziomu znajomości zagadnień ekonomicznych, szczególnie wśród młodzieży

Ideą pierwszej edycji programu Złote Szkoły NBP jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów osobistych – stąd mottem tegorocznej akcji jest hasło „Giganci finansów osobistych”. Wszystkie zadania wymagane w programie można przeprowadzić stacjonarnie lub w formie on-line.

Prestiżowy tytuł „Złota Szkoła NBP” otrzymają szkoły, które najlepiej wykonają zadania programu. Spośród nich wyróżnienia i nagrody finansowe otrzymają te, które uzyskają najwyższe oceny jurorów.
Zamysłem NBP jest aktywizacja jak największej liczby szkół i w rezultacie stworzenie ogólnopolskiej sieci Złotych Szkół, aspirujących do miana liderów upowszechniania wiedzy ekonomicznej.

ZOBACZ: Można zgłaszać się do "Sukcesu na bank"

Wyłonienie placówek edukacyjnych z tytułem „Złota Szkoła NBP” oraz ogłoszenie laureatów pierwszej edycji programu NBP nastąpi do końca czerwca.

Regulamin konkursu - w załączniku, zasady programu oraz informacje o nagrodach na stronie NBP, natomiast rejestracja w programie na: www.zloteszkoly.nbp.pl
źródło: NBP