• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

kujawsko-pomorskie

Zimowe popołudnia z Kujawsko-Pomorską e-Szkołą! Sprawdź plan zajęć

11:22, 15.02.2021
  acm;   kujawsko-pomorskie.pl
Zimowe popołudnia z Kujawsko-Pomorską e-Szkołą! Sprawdź plan zajęć

Lekcje kierowane są głównie do przygotowujących się do egzaminów ósmoklasistów i maturzystów (fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl dla UMWKP)
Lekcje kierowane są głównie do przygotowujących się do egzaminów ósmoklasistów i maturzystów (fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl dla UMWKP)

Podziel się:   Więcej
Plan zajęć na najbliższy tydzień
ZOBACZ: Wraca regionalna E-szkoła. Dotąd lekcje prowadziło 100 ekspertów

- Nasza e-Szkoła zyskała dużą popularność. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych komentarzy i podziękowań, e-lekcje okazały się pomocą dla uczniów w przygotowaniach do matury i egzaminu ósmoklasisty. Od nowego roku szkolnego kontynuujemy projekt w trochę zmienionej formule – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Wypowiedź argumentacyjna na podstawie tekstu Stanisława Barańczaka „Nowy spór o realizm” i kompozycja pracy to tematy lekcji, które szczególnie zainteresują przygotowujących się do egzaminu maturalnego z języka polskiego. Wśród zajęć z przedmiotów ścisłych wielomiany, prawo Pascala i Archimedesa oraz ruch jednostajny. Ósmoklasistów poćwiczą m.in. ortografię oraz matematykę.
Zajęcia można oglądać na czterech kanałach Kujawsko-Pomorskiej e-Szkoły: YouTube, Facebook, edupolis.pl i kujawsko-pomorskie.pl.

Wszystkie lekcje są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można do nich powracać także poza godzinami emisji. Zajęcia są tematycznie opisane i skatalogowane, dzięki czemu uczniowie mogą w łatwy sposób odnaleźć interesujące ich materiały. W biblioteczce e-Szkoły są osobno zebrane lekcje z poszczególnych przedmiotów, m.in. wychowania fizycznego, religii, matematyki, biologii i języka polskiego, jak i zbiory filmów kierowanych do uczniów poszczególnych klas szkoły podstawowej i średniej, w tym specjalny blok dla ósmoklasistów i maturzystów. Są też katalogi grupujące zajęcia z przedmiotów humanistycznych, ścisłych i przyrodniczych oraz języków obcych (niemieckiego i angielskiego).

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa rozpoczęła nadawanie w marcu ubiegłego roku. Kujawsko-Pomorska e-Szkoła w liczbach: 39 nauczycieli, ponad 2,7 tysięcy lekcji, 3 miliony wyświetleń i 9 tysięcy obserwujących.
źródło: kujawsko-pomorskie.pl