• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Kujawsko-Pomorskie

Zmiany w szkołach. Uczniowie klas 4-8 przechodzą na nauczanie zdalne

19:53, 26.10.2020
  Edyta Starczewska, tom;
Zmiany w szkołach. Uczniowie klas 4-8 przechodzą na nauczanie zdalne

Lekcje w sieci
Lekcje w sieci

Podziel się:   Więcej
– stwierdza dr Adam Mroczkowski, adiunkt w Katedrze Dydaktyki i Studiów nad Kulturą Edukacji UKW w Bydgoszczy.
W XXI wieku myślę, że powinniśmy być już przyzwyczajeni, że również edukacja może się odbywać w wersji on-line, zresztą to nie jest nowy wynalazek. Pomysł na to jest dużo starszy niż Internet
ZOBACZ: Uczniowie klas I-III przejdą na naukę zdalną? Minister edukacji zabrał głos

Jeszcze nie całkiem puste, ale już coraz bardziej opustoszałe. Tak wyglądają szkoły podstawowe w drugim miesiącu roku szkolnego. Od poniedziałku 26 października, przez internet naukę rozpoczęły starsze klasy szkoły podstawowej. Lekcję z pierwszego lockdownu, odrobił między innymi dyrektor podstawówki w Osielsku k. Bydgoszczy, który wydłużył długość niektórych zajęć. - Część nauczycieli sygnalizowało mi, że nie są w stanie zrealizować pełnej jednostki dydaktycznej w tym okresie w związku z tym, nasze zajęcia są 45-minutowe – informuje Dariusz Jachowski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Osielsku.

Skróceniu do 30 minut, natomiast uległy zajęcia wychowania fizycznego, techniki, plastyki, muzyki, religii, czy dotyczące wychowania do życia w rodzinie. Podczas zajęć na odległość, podstawówki korzystające z platform i aplikacji Microsoft Teams, realizują zajęcia w oparciu o dotychczasowy plan lekcji dla klas 4-8. Dzieci i młodzież, nadal mogą uzupełnić wiedzę szkolną, oraz poszerzyć zainteresowania naukowe w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej.

Pierwszy dzień powrotu do wirtualnego świata nauki, to również problemy. Te, według informacji znajdujących się w Internecie, odczuli użytkownicy aplikacji i portali edukacyjnych Librus, którzy nie mogli korzystać m.in. logować się do swoich kont. Wyzwaniem jest nie tylko zachowanie płynności kształcenia, dostępność, ale również efektywność nauczania na odległość - przekonuje uniwersytecki dydaktyk, którego jednak nauka on-line nie dziwi.
 
 
 
...
 
Zdaniem eksperta, nauczanie zdalne w czasie pierwszego lockdownu, mimo trudności, było pozytywnie oceniane przez rodziców. Kształcenie on-line jest na porządku dziennym miedzy innymi w krajach skandynawskich.

zobacz również