• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Kujawsko-Pomorskie

Zmiany w szkołach. Zajęcia hybrydowe w strefie żółtej, zdalne w czerwonej

21:59, 19.10.2020
  A. Ciekot, M. Dul, tom;
Zmiany w szkołach. Zajęcia hybrydowe w strefie żółtej, zdalne w czerwonej

To dyrektorzy poszczególnych placówek ustalają plan nauki i kolejność w jakiej poszczególne klasy uczą się w domu
To dyrektorzy poszczególnych placówek ustalają plan nauki i kolejność w jakiej poszczególne klasy uczą się w domu

Podziel się:   Więcej
– informuje Michał Zaleski, prezydent Torunia.
Szkoła ma opanowaną naukę zdalną za pośrednictwem platformy Teams, bo już efektywnie to realizowała wiosną tego roku
ZOBACZ: Koronawirus. Szpital tymczasowy w każdym mieście wojewódzkim

Z dyrektorem toruńskiej podstawówki nr 8 nie bez powodu spotykamy się poza budynkiem. Wszystko ze względu na bezpieczeństwo. W środku tylko mniej więcej 1/3 uczniów. Dzieci uczęszczające do klas 4-8 uczą się zdalnie. - Dla mnie najważniejsze jest tutaj zdrowie i życie ludzi i chęć, żeby ten wirus przestał nam się tutaj namnażać – przyznaje Grzegorz Bortkowski, dyrektor SP nr 8 w Toruniu.

Mnożą się przypadki zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskich placówkach. W tej konkretnej pozytywny wynik testu na koronawirusa u dwóch nauczycieli i u dwójki uczniów. Sanepid przychylił się do wniosku dyrektora, by starsi uczniowie uczyli się w domach. Inna toruńska podstawówka w całości przeszła na tryb zdalny nauczania.
 
 
 
...
 
Toruń jak wszystkie największe miasta regionu i 11 powiatów znajduje się w strefie czerwonej, w której szkoły średnie i wyższe mają obowiązek prowadzenia nauki zdalnej. W strefach żółtych obowiązuje nauczanie hybrydowe.

To dyrektorzy poszczególnych placówek ustalają plan nauki i kolejność w jakiej poszczególne klasy uczą się w domu. - Moja sugestia do dyrektorów szkół jest taka, żeby obligatoryjnie wszystkie klasy maturalne uczyły się w sposób stacjonarny – mówi Marek Gralik, kujawsko-pomorski kurator oświaty.

To, że dana placówka znajduje się w strefie żółtej nie oznacza, że nie można w niej prowadzić nauczania wyłącznie zdalnego. Takie rozwiązanie obecnie obowiązuje w 24 szkołach w regionie.

zobacz również