• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Bydgoszcz

Gowin: Sienkiewicz mógł złamać prawo

20:25, 27.02.2015
  Agata Chyłka, Rafał Przybyszewski;
Gowin: Sienkiewicz mógł złamać prawo Czy doszło do złamania prawa podczas wyjaśniania afery podsłuchowej? - Jarosław Gowin, prezes Polski Razem, chce powołania komisji, która zbada tę sprawę i dochodzenia prokuratorskiego. To reakcja na artykuł, opublikowany w Gazecie Wyborczej. Tajna grupa, działająca w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, miała - z naruszeniem prawa - inwigilować m.in. szefa CBA.

Czy doszło do złamania prawa podczas wyjaśniania afery podsłuchowej? - Jarosław Gowin, prezes Polski Razem, chce powołania komisji, która zbada tę sprawę i dochodzenia prokuratorskiego. To reakcja na artykuł, opublikowany w Gazecie Wyborczej. Tajna grupa, działająca w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, miała - z naruszeniem prawa - inwigilować m.in. szefa CBA.


Podziel się:   Więcej
Zdaniem Jarosława Gowina, prezesa Polski Razem, były minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz mógł złamać prawo. To za jego rządów w MSW miała powstać tajna grupa, która ustalała kto stoi za nielegalnymi nagraniami polskich ministrów, biznesmenów i urzędników państwowych.

Grupa miała inwigilować szefa CBA i byłych szefów m. in. Biura Ochrony Rządu i Agenci Bezpieczeństwa Wewnętrznego. - Mamy do czynienia z walką służb. Tam, gdzie walczą ze sobą służby, nie są one w stanie wyjaśnić swojej własnej afery - Jarosław Gowin, prezes Polski Razem.

Doniesieniom opublikowanym na łamach "Wyborczej" zaprzecza Bartłomiej Sienkiewicz. W wydanym oświadczeniu twierdzi, że informacje o tajnych grupach "są nieprawdziwe i absurdalne". Oświadczenia wydały też m. in. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. MSW zaprzecza istnieniu tajnej grupy działającej nielegalnie w sprawie tzw. afery podsłuchowej. - Dane zawarte w artykule - bo o to państwo pytacie - mijają się z prawdą. W związku z tym nie ma potrzeby, żeby minister spraw wewnętrznych wszczynał jakiekolwiek śledztwo - uważa Teresa Piotrowska, minister spraw wewnętrznych.

Ale postępowanie sprawdzające w tej sprawie wszczęła warszawska Prokuratura Okręgowa. Jarosław Gowin domaga się m. in. powołania komisji ds. służb specjalnych i szybkiego przesłuchania byłego ministra Bartłomieja Sienkiewicza.
 
 
 
...
 

zobacz również