• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Baumgart w sztafecie nie dobiegła do finału MŚ

09:50, 16.08.2013
Baumgart w sztafecie nie dobiegła do finału MŚ Polska sztafeta 4x400 m - z Igą Baumgart (BKS Bydgoszcz) w składzie - odpadła w eliminacjach podczas mistrzostw świata w Moskwie. W swym piątkowym porannym nasze lekkoatletki zajęły - po późniejszej dyskwalifikacji Jamajek - trzecie miejsce a łącznie uzyskały dziewiąty czas (nie licząc Jamajek).

Polska sztafeta 4x400 m - z Igą Baumgart (BKS Bydgoszcz) w składzie - odpadła w eliminacjach podczas mistrzostw świata w Moskwie. W swym piątkowym porannym nasze lekkoatletki zajęły - po późniejszej dyskwalifikacji Jamajek - trzecie miejsce a łącznie uzyskały dziewiąty czas (nie licząc Jamajek).

Iga Baumgart biegła samotnie na trzeciej zmianie
Iga Baumgart biegła samotnie na trzeciej zmianie

Podziel się:   Więcej
Awans do grupy ośmiu najlepszych sztafet świata byłby ogromnym sukcesem Polek. Przed MŚ miały dziewiąty wynik w rankingu (3.29,74 min.).

Biało-czerwone startowały w trzecim, ostatnim biegu eliminacyjnym. Poza zasięgiem były sztafety Rosji i Jamajki. Zadaniem Polek było zajęcie trzeciej lub czwartej pozycji, bo to dawało szansę awansu do finału z czasem (kwalifikowały się po dwie czołowe sztafety oraz dwie z najlepszymi czasami spośród zajmujących trzecie-czwarte lokaty).

Otwierająca sztafetę Małgorzata Hołub pobiegła świetnie, kończąc pierwszą zmianę na czele z faworyzowanymi Rosjankami i Jamajkami. Na drugiej zmianie najszybsza w polskiej ekipie Patrycja Wyciszkiewicz utrzymała trzecią lokatę. Bydgoszczanka Baumgart ruszyła z przewagą kilku metrów nad Rumunką i tak dobiegła do mety okrążenia.

Kończąca sztafetę Justyna Święty szybko została prześcignięta przez Kanadyjkę, ale do finiszowych metrów biegła z nią w kontakcie oraz Rumunką i Białorusinką. Na ostatniej prostej na trzecie miejsce wyszła Rumunka, a za nią Święty, która wpadła na metę metr za rywalką.

Czwarte miejsce i czas Polek - 3.29,75 min. (o setną gorszy od najlepszego w sezonie) oznaczał odpadnięcie. Okazało się, że do finału zabrakło właśnie wyprzedzenia Rumunek (3.29,62). Poza Rumunkami ósemkę finalistek uzupełniła trzecia w drugim biegu sztafeta Francji (3.27,75), a szybsze od Polek były jeszcze - trzecie w pierwszym biegu - Ukrainki (wolniejsze od kwalifikujących się Rumunek o jedną setną sekundy!).

Po kilkudziesięciu minutach okazało się, że sędziowie zdyskwalifikowali sztafetę Jamajki, która w biegu Polek była druga(3.25,25). Niestety, nie dało to naszym biegaczkom awansu - za Jamajki do finału weszły Ukrainki.

Na Łużnikach spośród lekkoatletów Kujaw i Pomorza wystąpi jeszcze tylko raz Marika Popowicz (Zawisza Bydgoszcz), która pobiegnie w sztafecie 4x100 m - eliminacje i ewentualnie finał w niedzielę.

Wyniki eliminacji sztafet 4x400 m kobiet: I bieg - 1. USA 3.25,18 min., 2. Włochy 3.29,62, 3. Ukraina 3.29,63; II - 1. W. Brytania 3.25,39, 2. Nigeria 3.27,39, 3. Francja 3.27,75; III - 1. Rosja 3.23,51, 2. Rumunia 3.29,62, 3. Polska 3.29,75, 4. Białoruś 3.30,28, 5. Kanada 3.31,09, 6. Jamajka zdyskwalifikowana.

Jarosław Dąbrowski

 
 
 
...