• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Kujawsko-Pomorskie

Przed nami wyjątkowa Wielka Wioślarska! Z metą na przystani LOTTO Bydgostii

10:32, 21.09.2021
  Bartosz Brucki;
Przed nami wyjątkowa Wielka Wioślarska! Z metą na przystani LOTTO Bydgostii

Znamy program 30. regat Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy
Znamy program 30. regat Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy

Podziel się:   Więcej
Chyba tak naprawdę to są największe zawody w Bydgoszczy, jakie możemy zobaczyć. Żeby aż 40 osad startowało w jednych zawodach, to jest coś niesłychanego, szczególnie w Bydgoszczy - uważa Fryderyk Sobecki, wioślarz LOTTO Bydgostii.

W biegu głównym juniorów tor pierwszy wylosował AZS UMK Toruń a drugi - Reprezentacja Bydgoszczy. Natomiast w rywalizacji seniorów z pierwszego pola wystartuje Posnania Poznań, a z drugiego ponownie drużyna gospodarzy.

Poznaliśmy również plan regat. - Pierwsze cztery biegi otwarte, potem będzie krótka przerwa i bieg mastersów. A dopiero za tym zaczynają się te największe "igrzyska", czyli sprinty - informuje Krzysztof Cadelski, wiceprezes BTW.

Tegoroczna Wielka Wioślarska będzie wyjątkowa nie tylko dlatego, że odbędzie się już po raz 30. Zamknięcie Mostu Uniwersyteckiego spowodowało zmianę trasy zawodów. - Start biegów głównych w Łęgnowie, meta biegów otwartych i głównych u nas, na przystani LOTTO Bydgostia - wyjaśnia Zygfryd Żurawski, prezes LOTTO Bydgostii.

Z powodu pandemii, po raz drugi z rzędu na starcie nie zobaczymy osady z Wielkiej Brytanii. Mimo tego, impreza będzie rekordowa pod względem uczestników: w rywalizacji weźmie udział aż 46 ósemek, w tym ekipy z Litwy oraz Niemiec.
 
 
 
...
 
Początek imprezy w sobotę o godz. 10:00.