• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wielka Nieszawka

Spotkanie z wybitnymi mistrzyniami sportu w regionie! Nie zabrakło złotych medalistek IO

12:52, 21.09.2021
  acm; materiał wideo dla "Zbliżeń": Michał Górski;   Fundacji Otylii Jędrzejczak
Spotkanie z wybitnymi mistrzyniami sportu w regionie! Nie zabrakło złotych medalistek IO

„Sport jest Kobietą – Śniadanie Mistrzyń” w Wielkiej Nieszawce (fot. Fundacji Otylii Jędrzejczak)
„Sport jest Kobietą – Śniadanie Mistrzyń” w Wielkiej Nieszawce (fot. Fundacji Otylii Jędrzejczak)

Podziel się:   Więcej
– wyjaśnia mistrzyni olimpijska z Tokio.
Biegam indywidualnie, ale biegamy również sztafecie i uważam, że relacje, które tam panują, są bardzo ważne. Pokazujemy na bieżni, że jest naprawdę fajnie i że gdybyśmy nie były takie zgrane, to mogłybyśmy nie odnosić sukcesów. Spędzamy ze sobą bardzo dużo czasu i na pewno się lubimy
ZOBACZ: Tłumy pływaków w Brdzie w centrum miasta. Taka jest Woda Bydgoska

Śniadanie Mistrzyń to zajęcia edukacyjno-sportowe, w trakcie których bardzo duży nacisk stawiany będzie na motywację oraz budowanie wzajemnych relacji.

– O tej relacji w zespole, w domu, w rodzinie. O tym, jak bardzo ważna jest umiejętność wyznaczania sobie celu i jak bardzo ważna jest komunikacja wewnętrzna. Mówiłyśmy o tym, jak bardzo istotne jest też to, aby wspierać się w momentach kryzysowych, bo to są te aspekty, które pozwalają nam przebrnąć przez wszystkie momenty kluczowe w naszym życiu – mówi Otylia Jędrzejczak.

Zaproszone przez najlepszą polską pływaczkę mistrzynie sportu – złota i srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w Tokio w biegach sztafetowych Natalia Kaczmarek, wicemistrzyni świata w rzucie młotem Joanna Fiodorow oraz mistrzyni Europy w koszykówce Patrycja Czepiec-Golańska – podkreślały, że podoba im się hasło „sport jest kobietą”.

– To jest prawda. Sport jest nieprzewidywalny, tak jak każda z kobiet ma wiele twarzy, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych i myślę, że to jest związane z hormonami kobiecymi. Dlatego tak uważam, że sport jest kobietą – mówi Fiodorow.

Natalia Kaczmarek podkreśla, że relacje w grupie są absolutnie kluczowe w każdej dziedzinie, także w sporcie.
 
 
 
...
 
– To ważny i ciekawy temat. Ja mogę powiedzieć, że chyba miałam łatwiej właśnie przez to, że uprawiałam grę zespołową. Kariera sportowców uprawiających dyscypliny indywidualne na pewno jest trudniejsza, właśnie przez to, że my tworzymy większą grupę – dodaje Czepiec-Golańska.

W trakcie spotkania uczestniczki miały możliwość nie tylko wysłuchać rozmowy z mistrzyniami sportu w trakcie dwóch paneli tematycznych, ale również ćwiczyć wraz z trenerką przygotowania motorycznego Klaudią Koźbiał. – Pokazujemy ćwiczenia, które możemy wykonać w każdym momencie pracy, czy w czasie wolnym – wyjaśnia Jędrzejczak. Uczestniczki spotkania otrzymały pakiety startowe przygotowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak i jej partnerów, m.in. marki NesVita, CityMotors Gdańsk i HMS Fitness.

Wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Zbigniew Sosnowski podkreśla, że rozmów o zdrowym trybie życia i o budowaniu dobrych relacji nigdy nie jest za wiele.

– Wszyscy znamy powiedzenie, że sport to zdrowie, więc to jest przede wszystkim to hasło, które przyciąga nas wszystkich i zawsze intryguje. Warto posłuchać, jak sport wpływa na nasze zdrowie, nie tylko fizyczne, bo to jest bardzo istotne, ale nie wszyscy mają tego świadomość. A najważniejsze w tym wszystkim jest budowanie dobrych relacji i budowanie tej wspólnoty, o którą teraz tak bardzo trzeba zabiegać – mówi Sosnowski.

To była pierwsza z trzech tegorocznych edycji tej akcji, którą organizuje Fundacja Otylii Jędrzejczak. Kolejne odbędą się w październiku w Staszowie w Świętokrzyskiem oraz w listopadzie w Zduńskiej Woli w Łódzkiem. Realizowany przez Fundację Otylii Jędrzejczak projekt „Sport jest Kobietą – Śniadanie Mistrzyń” współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Partnerem projektu jest Polskie Stowarzyszenie Sportu Kobiet.
źródło: Fundacji Otylii Jędrzejczak