„Stalowe Pierniki” przegrały pierwszy mecz w sezonie PHL. Po dogrywce

20:25, 19.09.2021
  Krystian Mekka;

Kolejny mecz już we wtorek - z mistrzem Polski

Podziel się:   Więcej
Jeszcze pod koniec drugiej tercji wydawało się, że rywalizacja z Zagłębiem Sosnowiec zaczęła wymykać się spod kontroli torunian, którzy przegrywali już 1:3. Wówczas jednak Kamil Kalinowski zdobył gola kontaktowego. To był sygnał do ataku.

Stalowe Pierniki odwróciły losy spotkania i w 44. minucie prowadziły już 4:3 za sprawą trafienia Miro Lehtimakiego. Sześć minut później Zagłębie doprowadziło do dogrywki, którą ostatecznie wygrało dzięki złotej bramce w 43. sekundzie dodatkowego czasu gry. Stalowe Pierniki przywiozły do Grodu Kopernika jedno oczko.

KH Energa zajmuje obecnie drugie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 10 „oczek”. Wtorkowym rywalem torunian będzie mistrz Polski - JKH GKS Jastrzębie. Start meczu o 18:30 w Tor-Torze.