• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Gdańsk

„Beauty Day” w klinice onkologii dla dzieci

16:38, 30.07.2021
„Beauty Day” w klinice onkologii dla dzieci Warsztaty kosmetyczne, porady fryzjerskie, pokazy taneczne, warsztaty plastyczne dla najmłodszych pacjentów. W Klinice Pediatrii, Onkologii i Hematologii odbył się „Beauty Day”. To jedno z wielu wydarzeń zorganizowanych dla najmłodszych pacjentów z okazji otwarcia kliniki. Była ona zamknięta przez osiem miesięcy. Przebywa tam teraz około czterdziestu pacjentów.

Warsztaty kosmetyczne, porady fryzjerskie, pokazy taneczne, warsztaty plastyczne dla najmłodszych pacjentów. W Klinice Pediatrii, Onkologii i Hematologii odbył się „Beauty Day”. To jedno z wielu wydarzeń zorganizowanych dla najmłodszych pacjentów z okazji otwarcia kliniki. Była ona zamknięta przez osiem miesięcy. Przebywa tam teraz około czterdziestu pacjentów.

„Beauty Day” w klinice onkologii dla dzieci
„Beauty Day” w klinice onkologii dla dzieci

Podziel się:   Więcej
Na oddziale Pediatrii, Onkologii i Hematologii przebywa obecnie czterdzieści dzieci. Dla każdego rodzica przekraczającego drzwi tego miejsca ze swoim dzieckiem rozpoczyna się nowy rozdział w życiu. Często wiele dni i nocy spędzonych na oddziale. „Beauty Day”, to inicjatywa, która ma, choć w małym stopniu odmienić rzeczywistość najmłodszych pacjentów kliniki i ich rodziców. Były warsztaty kosmetyczne, porady fryzjerskie, czy warsztaty plastyczne. Dla większości pacjentów ta klinika jest drugim domem. Mogą oni z niej ponownie korzystać po ośmiu miesiącach remontu, w tym czasie pacjenci umieszczeni zostali na innych oddziałach szpitalach. „Beauty Day” to jedna z wielu inicjatyw, zorganizowana z okazji nowo otwartej kliniki. Inicjatywa została zorganizowana przez Fundację z Pompą - pomóc dzieciom z białaczką, które od wielu lat wspiera najmłodszych w najtrudniejszej walce z chorobą. Klinika Pediatrii Hematologii i Onkologii jest jedynym miejscem w województwie pomorskim, gdzie leczone są dzieci z nowotworami.