• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Sopot

Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie

17:54, 19.09.2021
Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że co trzeci człowiek miał, ma lub będzie miał problemy ze zdrowiem psychicznym. Problemy pogłębiła jeszcze pandemia, która wymusiła ograniczenia kontaktów międzyludzkich. Stąd akcja Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie.

Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że co trzeci człowiek miał, ma lub będzie miał problemy ze zdrowiem psychicznym. Problemy pogłębiła jeszcze pandemia, która wymusiła ograniczenia kontaktów międzyludzkich. Stąd akcja Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie.

Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie
Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie

Podziel się:   Więcej
Ważnym tematem Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie była pandemia. Izolacja, jaka się z nią wiąże zdecydowanie nie sprzyja zdrowiu psychicznemu. Izolacja szczególnie miała wpływ na dzieci pozbawione kontaktu z rówieśnikami. Coraz częściej to właśnie one trafiają do psychologów i psychiatrów. Wśród dorosłych nasiliły się uzależnienia, zaburzenia nerwicowe i depresyjne. Niestety nadal wokół chorób psychicznych krąży wiele stereotypów, a osoby zmagające się z nimi są stygmatyzowane.

Pani Dorota i jej dzieci musiały zmierzyć się z rodzinną tragedią, potem zachorowała na nowotwór. Jak sama mówi w porę udzielona specjalistyczna pomoc pozwoliła całej rodzinie wrócić do normalności. Dziś jest wdzięczna tym, którzy jej pomogli i zachęca, by w razie niepokojących sygnałów nie zwlekać z wizytą u specjalisty. Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie organizowane są przez Pomorską Koalicję na Rzecz Zdrowia Psychicznego. To element kampanii społecznej „Odmień swoją głowę”. Jutrzejsze ostatnie spotkanie w ramach tej akcji odbędzie się w Kościerzynie.
 
 
 
...