• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Sopot

Pomoc dla Pani Joli

19:01, 08.07.2021
Pomoc dla Pani Joli Wracamy do sprawy tragicznego wypadku, do którego doszło pod koniec 2015 roku w Sopocie. Na dwie pracujące kobiety spadło drzewo, jedna z nich zginęła na miejscu. Druga od sześciu lat zmaga się z wieloma problemami zdrowotnymi, a skromna emerytura przestaje wystarczać na bieżące potrzeby. Dlatego jej opiekun i rehabilitant uruchomili internetową zbiórkę pieniędzy na dalsze leczenie kobiety.

Wracamy do sprawy tragicznego wypadku, do którego doszło pod koniec 2015 roku w Sopocie. Na dwie pracujące kobiety spadło drzewo, jedna z nich zginęła na miejscu. Druga od sześciu lat zmaga się z wieloma problemami zdrowotnymi, a skromna emerytura przestaje wystarczać na bieżące potrzeby. Dlatego jej opiekun i rehabilitant uruchomili internetową zbiórkę pieniędzy na dalsze leczenie kobiety.

Pomoc dla Pani Joli
Pomoc dla Pani Joli

Podziel się:   Więcej
8 listopada 2015 roku, Sopot. Na przejście dla pieszych spadło drzewo przygniatając dwie osoby. 57-letnia wówczas kobieta w stanie krytycznym trafia do szpitala, jej 34-letnia córka ginie na miejscu. Okoliczności śmierci kobiety badały policja i prokuratura. Po prawie dwóch latach zostało ono umorzone. Prawie sześć lat po wypadku pani Jola jest osobą niepełnosprawną. Porusza się na wózku inwalidzkim, nie jest w stanie samodzielnie się umyć ani ubrać. W codziennym życiu pomagają jej opiekun, sąsiedzi a także fizjoterapeuta. Potrzebna jest ciągła kosztowna rehabilitacja. Sopocianka utrzymuje się z niewielkiej emerytury. Jak sama mówi po opłaceniu rachunków, wykupieniu leków oraz niezbędnych artykułów osobistych zostaje niewiele. W Internecie uruchomiono zbiórkę na dalsze leczenie pani Jolanty Bartkowiak. Jej pomysłodawcą jest rehabilitant, który widzi możliwość poprawy stanu zdrowia. Na to potrzeba jednak pieniędzy. Marzeniem kobiety jest też specjalistyczny, elektryczny wózek inwalidzki. Dzięki niemu poszkodowana mogłaby samodzielnie wychodzić do sklepu lub na spacer - co w tej chwili możliwe jest jedynie z opiekunem.
 
 
 
...