• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Powiat słupski, Lębork

Sezon na grzyby w pełni

14:51, 20.09.2021
Sezon na grzyby w pełni Sezon zbierania grzybów spędza sen z powiek niemal wszystkim służbom ratowniczym. Z powodu suszenia grzybów w piekarnikach pełne ręce pracy mają strażacy. Jeszcze większym problemem dla służb ratowniczych są grzybiarze, którzy zgubili się w lesie. Niestety dochodzi też do coraz większej liczby przypadków zatrucia grzybami.

Sezon zbierania grzybów spędza sen z powiek niemal wszystkim służbom ratowniczym. Z powodu suszenia grzybów w piekarnikach pełne ręce pracy mają strażacy. Jeszcze większym problemem dla służb ratowniczych są grzybiarze, którzy zgubili się w lesie. Niestety dochodzi też do coraz większej liczby przypadków zatrucia grzybami.

Sezon na grzyby w pełni
Sezon na grzyby w pełni

Podziel się:   Więcej
Deszcze i stosunkowo wysokie temperatury powodują, że jesteśmy w pełni sezonu zbierania grzybów. Niestety nie jest to powód do radości dla wszystkich służb ratowniczych. Każdego tygodnia pomorscy strażacy i policjanci muszą, bowiem poszukiwać w lasach zagubionych grzybiarzy.

Po dramatycznym finale polowania w pobliżu Sierakowic na Kaszubach, gdzie myśliwy postrzeli 14-letniego chłopca, którego pomylił z dzikiem, szanse na rehabilitacje wykorzystali pomorscy myśliwi. To właśnie dzięki ich zaangażowaniu i termowizyjnym kamerom udało się odnaleźć w lesie w pobliży Wiklina w powiecie słupskim, wycieńczonego 81-letniego mężczyznę, który zgubił się w lesie podczas grzybobrania. Bez happy endu zakończyły się niestety poszukiwania 70-letniego grzybiarza, którzy zgubił się w lesie w pobliży Nowej Wsi Lęborskiej.

Problemem dla służb ratunkowych są nie tylko grzybiarze, ale i same grzyby. A dokładnie osoby, które suszą grzyby w piekarnikach. Słupscy strażacy wyjeżdżali już do kilku pożarów spowodowanych właśnie nierozważnym suszeniem grzybów.

Sezon zbierania grzybów to niestety także zatrucia grzybami. 63-latek ze Słupska pomylił kanie z muchomorem sromotnikowym. Niestety pomyłka miała tragiczny finał. Po zjedzeniu usmażonego muchomora mężczyzna w stanie krytycznym trafił do słupskiego szpitala. Mimo wielkiego wysiłku lekarzy zmarł z powodu niewydolności wątroby i nerek.
 
 
 
...