• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Gdańsk

Sławomir Nitras o katolikach w Polsce

18:22, 30.08.2021
Sławomir Nitras o katolikach w Polsce Spore kontrowersje wywołała wypowiedź Sławomira Nitrasa dotycząca rozdziału kościoła od państwa i dotycząca katolików w Polsce. „Musimy was opiłować z pewnych przywilejów, bo jeżeli nie to znowu podniesiecie głowę” - tak mówił poseł PO na Campusie Polska. Wypowiedź spotkała się z licznymi komentarzami, zarówno ze strony polityków PiS, jak i opozycji. Głos w sprawie zabierają także dziennikarze i publicyści.

Spore kontrowersje wywołała wypowiedź Sławomira Nitrasa dotycząca rozdziału kościoła od państwa i dotycząca katolików w Polsce. „Musimy was opiłować z pewnych przywilejów, bo jeżeli nie to znowu podniesiecie głowę” - tak mówił poseł PO na Campusie Polska. Wypowiedź spotkała się z licznymi komentarzami, zarówno ze strony polityków PiS, jak i opozycji. Głos w sprawie zabierają także dziennikarze i publicyści.

Sławomir Nitras o katolikach w Polsce
Sławomir Nitras o katolikach w Polsce

Podziel się:   Więcej
Campus Polska Przyszłości w Olsztynie. To tu podczas jednej z debat padła kontrowersyjna teza Sławomira Nitrasa. Poseł Platformy Obywatelskiej mówił o rozdziale kościoła od państwa. Zdaniem polityka kościół katolicki ma za duży wpływ na funkcjonowanie państwa. Polityk przeprosić za swoje słowa nie zamierza, bo jak twierdzi – „nie powiedział nic złego”. Innego zdania są dziennikarze i publicyści - jak mówią: „Sceny piłowania katolików widzieliśmy już w historii”. Od słów Sławomira Nitrasa odcinają się niektórzy parlamentarzyści PO. Podczas rozmowy w Radiu Gdańsk głos zabrał Sławomir Rybicki senator PO. Borys Budka na Twiteerze próbował tonować słowa swojego partyjnego kolegi.

„Polskę musimy zbudować na solidnych filarach: tolerancji, godności, szacunku dla drugiego człowieka. Nie można ani faworyzować ani wykluczać kogoś ze względu na to, czy jest osobą wierzącą czy nie. Nawet najlepsza piła nie zastąpi karty wyborczej. To nasza najsilniejsza broń.”

Fala komentarzy popłynęła także od internautów:

„Wiemy, że polityka jest obrzydliwa. Ale trzeba, chociaż czasami udawać przyzwoitość. Kolega z zapędami do piłowania, powinien być wyrzucony z partii. A Pan powinien, przeprosić za jego słowa i milczenie "trzeciego."

„Ustalcie w tej PO jakąś wspólną wersję, bo każdy z was mówi co innego.”

Celem takich wypowiedzi jest potęgowanie emocji i jest na to pozwolenie - mówią politycy Prawa i Sprawiedliwości. Campus Polska Przyszłości organizowany jest przez Platformę Obywatelską, a współfinansowany m.in. przez zagraniczne organizacje. Niemiecką Fundację Konrada Adenauera, czy Robert Schuman Institute.
 
 
 
...