• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Bąkowo

Trzecia edycja „Biegu Drogą Dobra”

17:51, 19.09.2021
Trzecia edycja „Biegu Drogą Dobra” Kilkaset osób - wolontariuszy, podopiecznych i pracowników placówek Caritas wzięło udział w charytatywnym „Biegu Drogą Dobra”. Podczas tegorocznej edycji biegu jego organizatorzy chcieli zwrócić uwagę na potrzebę wolontariatu. Dochód z opłat startowych przekazany został na wyposażenie placówek Caritas, w których na co dzień przebywają osoby starsze, schorowane i niejednokrotnie samotne.

Kilkaset osób - wolontariuszy, podopiecznych i pracowników placówek Caritas wzięło udział w charytatywnym „Biegu Drogą Dobra”. Podczas tegorocznej edycji biegu jego organizatorzy chcieli zwrócić uwagę na potrzebę wolontariatu. Dochód z opłat startowych przekazany został na wyposażenie placówek Caritas, w których na co dzień przebywają osoby starsze, schorowane i niejednokrotnie samotne.

Trzecia edycja „Biegu Drogą Dobra”
Trzecia edycja „Biegu Drogą Dobra”

Podziel się:   Więcej
W Domu Hospicyjnym Caritas mieszka kilkadziesiąt starszych osób. Lekarze, pielęgniarki, księża, wolontariusze stali się dla nich rodziną. Od słów do czynu, w biegu na dziesięć kilometrów wziął udział dyrektor Caritas archidiecezji gdańskiej. W trzeciej edycji „Biegu Drogą Dobra” wzięli udział podopieczni placówek Caritas. Na najmłodszych czekały krótsze dystanse. Dochód z opłat startowych przekazany został na wyposażenie placówek Caritas. W biegu wzięli udział też zawodowi sportowcy i mieszkańcy gminy Kolbudy. Caritas w Gdańsku powołano w 1990 roku. Od tego czasu pomoc duchową i materialną otrzymały niewątpliwie miliony osób.
 
 
 
...