• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Mikoszewo

Wakacyjna Akcja Caritas

17:38, 10.07.2021
Wakacyjna Akcja Caritas Po roku przerwy, spowodowanej pandemią, Caritas Polska ponownie organizuje letnie kolonie dla podopiecznych, w ramach Wakacyjnej Akcji Caritas. To bliższe i dalsze wycieczki, których wspólnym celem jest wyjazd w ciekawy region Polski. I tak ponad dwustu podopiecznych z Pomorza pojechało w góry - a dzieci z południa Polski wakacje spędzają nad morzem. Dla wielu z nich to pierwszy w życiu samodzielny wyjazd na wakacje - i jedyna okazja do tego, by oderwać się od szarej codzienności.

Po roku przerwy, spowodowanej pandemią, Caritas Polska ponownie organizuje letnie kolonie dla podopiecznych, w ramach Wakacyjnej Akcji Caritas. To bliższe i dalsze wycieczki, których wspólnym celem jest wyjazd w ciekawy region Polski. I tak ponad dwustu podopiecznych z Pomorza pojechało w góry - a dzieci z południa Polski wakacje spędzają nad morzem. Dla wielu z nich to pierwszy w życiu samodzielny wyjazd na wakacje - i jedyna okazja do tego, by oderwać się od szarej codzienności.

Wakacyjna Akcja Caritas
Wakacyjna Akcja Caritas

Podziel się:   Więcej
Półkolonie na terenie diecezji, kilkudniowe wycieczki a nawet dwutygodniowe wyjazdy na pełnoprawne wakacje. To Wakacyjna Akcja Caritas, a dzieci z diecezji bielsko-żywieckiej w tym roku odpoczywają w Mikoszewie, w ośrodku elbląskiego Caritas. Wakacje nad brzegiem Bałtyku to atrakcja, bo wielu z uczestników kolonii nad morzem było tylko raz. Dla niektórych to też pierwszy w życiu wyjazd nad Bałtyk. Niezależnie od regionu każdy z wyjazdów ma obfitować w zajęcia na świeżym powietrzu. Zdrowie, zabawa i zachwyt - to trzy słowa, które przyświecały organizowanym w tym roku wyjazdom. Podopieczni z Pomorza również wyjechali na wakacje - gdański Caritas postawił na wyjazdy dostosowane do wieku uczestników. Jak podkreślają organizatorzy, mimo poprawy sytuacji materialnej wielu rodzin, opłacenie komercyjnie organizowanych kolonii nadal jest poza zasięgiem finansowym wielu rodzin. W całej Polsce z wyjazdów, organizowanych przez dwadzieścia trzy diecezjalne ośrodki Caritas, skorzysta ponad osiem tysięcy dzieci. Wakacyjna Akcja Caritas finansowana jest między innymi z dystrybucji wigilijnych świec i ogłaszanych zbiórek.
 
 
 
...