• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Poznań

"Koleżankium Akademickie" powstaje na poznańskich Winiarach

16:20, 25.08.2019
  Jacek Piechota/ Natalia Patyk;
"Koleżankium Akademickie" powstaje na poznańskich Winiarach

"Koleżankium Akademickie" powstaje na poznańskich Winiarach
"Koleżankium Akademickie" powstaje na poznańskich Winiarach

Podziel się:   Więcej
One są po formacji ruchu światło życie, dlatego biorą odpowiedzialność za kościół, a jednocześnie są zupełnie normalne. Nie będą myślę w przyszłości ani siostrami zakonnymi, ani nie są jakoś szczególnie z teologią związane. Nie są katechetkami, studiują normalne kierunki, prowadzą normalne życie, mają chłopaków i wspólnie zamieszkają, żeby pokazać, że ewangeliczne życie jest dla każdego
Akademik to pomysł ks. Radosława Rakowskiego, wikariusza w Parafii pw. św. Stanisława Kostki w Poznaniu i duszpasterza akademickiego. W budynku przy ulicy Dobrego Pasterza w Poznaniu trwa już remont, w październiku zamieszkają tam studentki.
 
 
 
...
 
Mamy tu do czynienia też z zamysłem naszej założycielki bł. Marii Karłowskiej, która też jako wielka patriotka, bardzo duży nacisk kładła na wychowanie młodych pokoleń, żon, matek polek, które będą też budowały dobre chrześcijańskie społeczeństwo w naszej ojczyźnie
- mówił ks. Radosław Rakowski.

Dom w którym zamieszkają dziewczyny należy do sióstr pasterek od Opatrzności Bożej, którego Założycielką była Błogosławiona Maria Karłowska, patronka nowego akademika.
- tłumaczy s. Nina Filipczyk ze Zgromadzenia Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej.

Remont akademika dla dziewcząt trwa, prace można wspierać przelewając na ten ceł środki na konto fundacji Dwunastka. Na razie na terenie „Koleżankium” mieszka już pies Frania, a w przyszłości swoją zagrodę będą tu miały Alpaki. Punktem wspólnym, każdego wieczoru w nowym akademiku będzie modlitwa w kaplicy.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 25.08.2019, GODZ. 18:30