• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Poznań

Lech Poznań przeprasza osoby, które ucierpiały podczas zadymy na meczu z Lechią Gdańsk

14:24, 26.02.2020
  Natalia Jankowska;
Lech Poznań przeprasza osoby, które ucierpiały podczas zadymy na meczu z Lechią Gdańsk

Lech Poznań przeprasza osoby, które ucierpiały podczas zadymy na meczu z Lechią Gdańsk (fot. Przemysław Szyszka/Lech Poznań)
Lech Poznań przeprasza osoby, które ucierpiały podczas zadymy na meczu z Lechią Gdańsk (fot. Przemysław Szyszka/Lech Poznań)

Podziel się:   Więcej
Nasi kibice wspierają nas w trudnych momentach, dlatego także my chcieliśmy się z nimi spotkać po przykrych dla nich wydarzeniach, które miały miejsce na ostatnim meczu
W niedzielny wieczór podczas spotkania Lecha Poznań z Lechią Gdańsk doszło do skandalicznego zachowania kibiców gości. Rzucali oni race w stronę znajdujących się na trybunie sektorów zajmowanych przez fanów gospodarzy, wśród których znajdowało się wiele rodzin z dziećmi. Jedną z poważniej poszkodowanych osób została 17-letnia Zosia, która wymagała hospitalizacji.

We wtorek wieczorem Zosia razem ze swoim ojcem oraz pan Maciej, który ucierpiał podczas meczu, spotkali się z prezesem Kolejorza Karolem Klimczakiem, a także dwójką zawodników Lecha - Tymoteuszem Puchaczem i kapitanem drużyny Thomasem Rogne. Goście zwiedzili również w towarzystwie prezesa Klimczaka obiekt przy Bułgarskiej.
- mówi Tymoteusz Puchacz.

Wydarzenia z trybun nie ujdą płazem niektórym kibicom. Rzecznik wielkopolskiej policji poinformował o zatrzymaniu sześciu osób. Pięciu z nich zostało już zwolnionych, natomiast jedna ma usłyszeć zarzuty uszkodzenia bramy sektorowej.

Po niedzielnych wydarzeniach wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk wezwał w trybie pilnym zarząd Lecha Poznań (jako organizatora imprezy masowej) na spotkanie w związku z zachowaniem kibiców z Gdańska poinformował, że czeka na wyjaśnienie zaistniałej sytuacji.

Władze Lecha Poznań wydały oświadczenie w tej sprawie: "Chcemy jednak eliminować patologiczne zachowania, więc jako klub podjęliśmy decyzję o nieprzyjmowaniu zorganizowanej grupy kibiców gości podczas najbliższych meczów pomiędzy KKS Lech Poznań a Lechią Gdańsk, które odbędą się w Poznaniu i będą organizowane przez Kolejorza. Ponadto trzy najbliższe spotkania w ramach rozgrywek PKO Ekstraklasy, które odbędą się na stadionie w Poznaniu, zostaną przeprowadzone bez udziału zorganizowanych grup kibiców gości. Dodajmy również, że wobec osób zidentyfikowanych podczas zakłócenia imprezy masowej zostaną wyciągnięte konsekwencje na podstawie obowiązujących przepisów prawa i regulaminów wewnętrznych" - czytamy w komunikacie.