• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Poznań

Plac Wiosny Ludów ma już plan: „po raz kolejny widzimy zalew betonowy”

12:35, 26.02.2020
  Natalia Jankowska;
Plac Wiosny Ludów ma już plan: „po raz kolejny widzimy zalew betonowy”

Plac Wiosny Ludów ma już plan: „po raz kolejny widzimy zalew betonowy” (wizualizacja MPU)
Plac Wiosny Ludów ma już plan: „po raz kolejny widzimy zalew betonowy” (wizualizacja MPU)

Podziel się:   Więcej
Po latach impasu poznaniacy w końcu doczekają się zupełnie nowego, odmienionego placu w centrum Poznania. Plan rewitalizacji przestrzeni powstał po konsultacjach społecznych.

Cała przestrzeń - zarówno teren działki budowlanej, jak i tej przeznaczonej na publiczny plac - powinna być dostępna dla osób niepełnosprawnych oraz przyjazna pieszym i rodzicom z wózkami.

Na działkach położonych w głębi terenu, w pobliżu ul. Wysokiej ma powstać zabudowa. Dzięki temu nowy wygląd placu Wiosny Ludów będzie przypominał dawny, z czasów jeszcze dwudziestolecia międzywojennego.

Budynki w tym rejonie będą mogły mieć maksymalnie od 21 do 25 metrów wysokości. Zgodnie z dokumentem zabudowa musi mieć charakter śródmiejski - wykluczone są więc stacje paliw czy np. warsztaty samochodowe. Niezależnie od ostatecznego wyglądu budynków musi powstać pomiędzy nimi przejście dla pieszych od ul. Wysokiej do ul. Szkolnej. Pozwoli to na zachowanie ważnej osi kompozycyjno-widokowej.

Na co najmniej 50 proc. powierzchni placu mają pojawić się drzewa. Część mieszkańców oceniła jednak, że na przedstawionej przez miasto wizualizacji jest za mało zieleni. Podobnego zdania jest radny Prawa i Sprawiedliwości Mateusz Rozmiarek – „po raz kolejny widzimy zalew betonowy” – skomentował radny Poznania.