• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Poznań

Ponad 11 tysięcy maseczek trafiło do poznańskich seniorów

12:28, 15.08.2020
  Jakub Ptak;   PAP
Ponad 11 tysięcy maseczek trafiło do poznańskich seniorów

Ponad 11 tysięcy maseczek trafiło do poznańskich seniorów (fot. UM Poznań)
Ponad 11 tysięcy maseczek trafiło do poznańskich seniorów (fot. UM Poznań)

Podziel się:   Więcej
To najlepszy dowód na to, jak bardzo akcja była potrzebna. Wierzę, że maseczki będą służyły poznaniankom i poznaniakom tak długo, jak będą potrzebne. Pandemia jeszcze się nie skończyła, więc dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych
W akcję szycia maseczek mogli włączyć się wszyscy starsi mieszkańcy Poznania, którzy potrafią szyć na maszynie. Chętni otrzymali specjalnie przygotowane pakiety materiałów i przez cały czas mogli liczyć na wsparcie organizatorów akcji, pomocnicze wykroje i instruktaże.

Uszytych zostało łącznie 15 tysięcy masek. Większość z nich trafiła już do seniorów.
– podkreśla wiceprezydent Poznania Jędrzej Solarski.

Uszyte maseczki były dostarczane przez wolontariuszy Caritas z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Trafiły one do podopiecznych Polskiego Czerwonego Krzyża i Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej. Jak zaznacza Solarski, maseczki nadal są dystrybuowane za pośrednictwem Klubów Seniora, Dziennych Domów Pomocy Społecznej i organizacji pozarządowych. Mogą je otrzymać mieszkańcy Poznania, którzy ukończyli 70 lat. Zarówno maseczki, jak i ich dostarczenie są bezpłatne.

Za lokalną koordynację szycia maseczek ochronnych przez seniorów dla seniorów odpowiadały Fundacja Petra Senior, Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO i Fundacja ORCHidea. Inicjatywa finansowana była ze środków Fundacji Veolia Polska, a poznański magistrat wspierał akcję i odpowiadał za dystrybucję masek.
źródło: PAP