• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Wielkopolska

Powiat ostrzeszowski nadal w strefie czerwonej, kępiński już w zielonej

13:56, 13.08.2020
  Jacek Piechota;
Powiat ostrzeszowski nadal w strefie czerwonej, kępiński już w zielonej

Powiat ostrzeszowski nadal w strefie czerwonej, kępiński już w zielonej
Powiat ostrzeszowski nadal w strefie czerwonej, kępiński już w zielonej

Podziel się:   Więcej
W ubiegłą sobotę Ministerstwo Zdrowia wprowadziło dodatkowe obostrzenia w miejscach, w których występują ogniska koronawirusa. Dotyczą one zasad bezpieczeństwa, higieny i zachowania dystansu społecznego w przestrzeni publicznej. W zależności od skali obostrzeń, powiaty objęto strefami czerwoną lub żółtą.

W piątek na liście czerwonej znalazły się powiaty: nowosądecki, wieluński, pszczyński, rybnicki, wodzisławski oraz Nowy Sącz, Ruda Śląska Rybnik i Jastrzębie-Zdrój.

Do strefy żółtej dodano powiaty: pszczyński, raciborski, limanowski, grajewski, nowotarski oraz Żory i Białą Podlaską.

Jednym regionem objętym dodatkowymi obostrzeniami w Wielkopolsce pozostaje powiat ostrzeszowski, znajdujący się na „czerwonej" liście. Z „żółtej" listy wykreślono powiat kępiński.

W „czerwonych” powiatach obowiązuje nakaz noszenia maseczek lub przyłbic w przestrzeni publicznej również na zewnątrz. Wesela i inne imprezy rodzinne mogą się odbywać w grupie do 50 osób. W restauracjach na czterech metrach kwadratowych może przebywać maksymalnie jedna osoba. Podobnie sytuacja wygląda kościołach i innych miejscach kultu religijnego.

W powiatach w czerwonej strefie w kinach zajętych może być 25 proc. miejsc. Parki rozrywki i wesołe miasteczka są nieczynne, a targi i konferencje nie odbywają się. W siłowniach, klubach i centrach fitness może przebywać jedna osoba na 10 metrów kwadratowych. Wydarzenia sportowe mogą się odbywać, ale bez publiczności.

W „żółtych” powiatach wesela i inne imprezy rodzinne mogą odbywać się w liczbie maksymalnie 100 osób. W kinach, podobnie jak w strefie czerwonej, zajętych może być tylko 25 proc. miejsc.

W strefie żółtej podczas organizacji targów i kongresów obowiązuje limit jednej osoby na cztery metry kwadratowe. W parkach rozrywki i wesołych miasteczkach to pięć metrów kwadratowych, a w siłowniach i centrach fitness – siedem. Wydarzenia sportowe mogą odbywać się przy 25 proc. widowni.
 
 
 
...