• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Poznań

Spór o seksedukację w poznańskich szkołach

19:24, 23.08.2019
  Szymon Woźniak/Jakub Ptak;
Spór o seksedukację w poznańskich szkołach

Spór o seksedukację w poznańskich szkołach (fot. arch. PAP)
Spór o seksedukację w poznańskich szkołach (fot. arch. PAP)

Podziel się:   Więcej
Gdy hierarchowie Kościoła Katolickiego się radykalizują, zapotrzebowanie na zajęcia antydyskryminacyjne rośnie. Będziemy rozwijać ten program, by kształtować u uczniów oraz uczennic postawy uznające godność i równość wszystkich osób. Wprowadzimy też edukację seksualną, bo chcemy, by w Poznaniu dzieci miały dostęp do wiedzy nieskażonej ideologią. To kwestia ich bezpieczeństwa – zagrożeń nie brakuje
Dzielący naród spór ideologiczny toczy się na wielu polach. Niewykluczone, że w najbliższym czasie przeniesienie się na kolejny poziom. Tak wynika z zapowiedzi prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka. Opublikował ją w środę na swoim profilu na Facebooku.
 
 
 
...
 
Apelujemy do rodziców o czujność i roztropność. Warto zainteresować się tym, co dzieje się w szkołach, jakiego typu zajęcia są organizowane, kto je prowadzi i jakie treści przekazuje
- czytamy we wpisie.

Za przykład radykalnej postawy hierarchów kościoła włodarz Poznania uznał np. niedawne słowa bpa Marka Mendyka, przewodniczącego Komisji Wychowania Katolickiego Komisji Episkopatu Polski.
Sęk w tym, że tam naucza się wychowania do trwałego związku do wierności, więc jeśli mielibyśmy mieć coś nowego, to… no właśnie, coś odmiennego, czyli ten przeciwny typ edukacji seksualnej
- napisał w opublikowanym w poniedziałek apelu bp Mendyk.

Wprawdzie rada biskupa jest odpowiedzią na aktualną sytuację, jednak wpisuje się w chrześcijańską wizję świata - znaną od dwóch tysięcy lat i stanowiącą jedną z podstaw europejskiej cywilizacji. Zdaniem poznańskiego radnego PiS Krzysztofa Rosenkiewicza kościół nie naucza niczego, czego nie nauczałby wcześniej.

W polskich szkołach dzieci uczą się o seksualności od lat. Rosenkiewicz uważa jednak, że zajęcia zaproponowane przez Jaśkowiaka mogą mieć zupełnie inny wymiar.
Chodzi o to, by ubogacić wiedzę nauczycieli o najnowsze dokonania w wiedzy medycznej
- podkreśla radny.

W poznańskim budżecie przewidziano już na ten cel 50 tys. zł.
- uważa radna Poznania i kandydatka Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu Marta Mazurek.

Edukacja seksualna ma zostać wprowadzona do poznańskich szkół w drugim semestrze rozpoczynającego się wkrótce roku szkolnego. Będą to jednak zajęcia dodatkowe, a więc udział w nich pozostaje w gestii rodziców uczniów.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 23.08.2019, GODZ. 18:30