• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Straciła nogę, ale się nie poddała. Zebrano pieniądze na protezę dla sołtys Trzcianek

08:50, 20.01.2021
  Marcin Wróblewski/Natalia Jankowska;
Straciła nogę, ale się nie poddała. Zebrano pieniądze na protezę dla sołtys Trzcianek


Podziel się:   Więcej
Doszło do martwicy kończyny prawej. Nagle musiałem przyjąć drastyczną wiadomość o utracie kończyny
Kilka lat temu u sołtys Marzeny Zehner zdiagnozowano chromanie przestankowe. Choroba wiązała się z operacją udrożnienia tętnic. Zabieg nie zakończył się powodzeniem.
 
 
 
...
 
To była historia, która mnie bardzo ujęła. Pani Marzena pomimo tej traumy, niepełnosprawności, zdecydowała się ponownie startować w wyborach na funkcję sołtysa
– mówi Marzena Zehner.  

Ciężka operacja nie zmieniła społecznej natury pani sołtys. Wciąż chciała działać, jednak potrzebowała protezy, której koszt sięgał 50 tys. złotych. Takich pieniędzy sołtys nie miała, dlatego z pomocą przyszli miejscy urzędnicy.
– tłumaczy burmistrz Pyzdr Przemysław Dębski. 

Urząd Miejski w Pyzdrach wydał miejski kalendarz, z którego dochód w całości przeznaczono na pomoc dla pani sołtys. To był strzał w dziesiątkę – sklepikarze informowali, że kalendarz w ekspresowym tempie znikał ze sklepowych półek. 

Po takich sygnałach urząd musiał dodrukować kalendarze. Dzięki temu zebrano kilkanaście tysięcy złotych i proteza właśnie trafiła do potrzebującej. 

Kalendarz miał nie tylko pomóc pani sołtys, ale także promować region. Na jego kartach umieszczono zdjęcia miejsc charakterystycznych dla rejonu doliny Warty w Pyzdrach. 

Co roku dochód z kalendarza zostaje przeznaczony na pomoc potrzebującym mieszkańcom gminy.