• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Poznań

Zatrzymany w Mińsku poznaniak jest już na wolności

16:09, 14.08.2020
  Jacek Piechota;
Zatrzymany w Mińsku poznaniak jest już na wolności

Zatrzymany w Mińsku poznaniak jest już na wolności (fot. FB/ Białoruś 2020 LIVE)
Zatrzymany w Mińsku poznaniak jest już na wolności (fot. FB/ Białoruś 2020 LIVE)

Podziel się:   Więcej
Spacerował pomiędzy Parkiem Zwycięstwa a Wyspą Ptaków, próbował dodzwonić się do przyjaciół z Polski. Chwilę później chciała dołączyć do niego jego dziewczyna, ale z Rolandem nie było już kontaktu. Na wyjściu z parku stali żołnierze z jednostki Ałmaz i od nich wiadomo, że Rolanda zabrano, ale nikt nie wie, dokąd
Młody mężczyzna na kilka dni przed wyborami wybrał się do Mińska ze swoją dziewczyną, Białorusinką.
 
 
 
...
 
Otrzymaliśmy informację, że nasz oświetleniowiec, Roland Łysów, który przebywał u swojej dziewczyny w Mińsku, został wypuszczony z aresztu, do którego trafił za fotografowanie demonstracji. Roland był jednym z trójki aresztowanych Polaków. W imieniu własnym, jego rodziców i dziewczyny, serdecznie dziękujemy za wsparcie Ambasadzie Polski w Mińsku i Ministerstwu Spraw Zagranicznych oraz wszystkim, którzy przyczynili się do jego odnalezienia i uwolnienia
– informowano na profilu facebookowym Białoruś 2020 LIVE.

W piątek wieczorem wiadomość o jego uwolnieniu przekazał Teatr Muzyczny w Poznaniu, w którym zatrzymany pracował jako oświetleniowiec.
– czytamy we wpisie.

Na koniec dnia wspaniałe wieści! Otrzymaliśmy informację, że nasz oświetleniowiec, Roland Łysów, który przebywał u...

Opublikowany przez Teatr Muzyczny w Poznaniu Czwartek, 13 sierpnia 2020


Od niedzieli w Mińsku i innych miastach Białorusi trwają protesty. Demonstracje i starcia z milicją wybuchły po ogłoszeniu wyników oficjalnego badania exit poll, według którego w niedzielnych wyborach prezydenckich zwyciężył obecny szef państwa Alaksandr Łukaszenka, uzyskując ok. 80 proc. głosów, a jego główna rywalka Swiatłana Cichanouska mniej niż 10 proc. głosów.

Główna rywalka urzędującego prezydenta podjęła w poniedziałek decyzję o opuszczeniu Białorusi. We wtorek minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkeviczius poinformował, że Cichanouska jest bezpieczna na Litwie.