Strona główna » Twoje Info
Lubuscy celnicy wykryli 18 kg narkotyku

Przemycał marihuanę pod polarowym kocykiem

Autor: dmilo, gsad; Źródło: Twoje Info, Izba Celna w Rzepinie
  • A
  • A
  • A
10:42
14.05.2013
Ponad 18 kg marihuany przewoził jeden z pasażerów rejsowego busa z Holandii. Patrol lubuskich celników odkrył narkotyk w niedzielę w okolicach dawnego przejścia granicznego w Świecku.
z
Wart pół miliona złotych narkotyk był starannie zapakowany (fot. Służba Celna)
Około czwartej nad ranem patrol celników zatrzymał rejsowego busa z Holandii. Podczas kontroli bagażu celnicy odkryli nielegalny towar – w podróżnej torbie należącej do 41-letniego mieszkańca Gdyni znaleźli dziesięć pakunków z narkotykiem. Susz był zapakowany próżniowo, co miało zatrzymać jego intensywny zapach. Wart pół miliona złotych narkotyk przykryty był polarowym kocykiem.

Busem podróżowało ośmioro pasażerów. 41-latek został zatrzymany do dyspozycji prokuratora. Za przemyt znacznej ilości środków odurzających. grozi mu kara nawet dwunastu lat pozbawienia wolności.

Lubuscy celnicy w całym 2012 roku zatrzymali ponad 15 kilogramów marihuany. Złożyły się na to zarówno większe paczki, jak i małe „działki dla siebie” po 7–10 gramów. Ten rok zapowiada się rekordowo – do tej pory samej marihuany wykryto w tym rejonie już ponad 30 kg.

Polecamy
 
 
Zobacz inne serwisy tvp.pl: