• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

150 tysięcy złotych na nowoczesną pracownię chemiczną dla szkoły w Jaśle

17:01, 10.01.2023
  Marek Winiarski;   Aktualności
150 tysięcy złotych na nowoczesną pracownię chemiczną dla szkoły w Jaśle Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle wygrali konkurs Fundacji LOTOS. I zdobyli 150 tysięcy złotych na nowoczesną pracownię chemiczną. Pod okiem nauczycieli mogą w niej teraz prowadzić najróżniejsze eksperymenty w dziedzinie, która jest ich pasją.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Jaśle wygrali konkurs Fundacji LOTOS. I zdobyli 150 tysięcy złotych na nowoczesną pracownię chemiczną. Pod okiem nauczycieli mogą w niej teraz prowadzić najróżniejsze eksperymenty w dziedzinie, która jest ich pasją.

150 tysięcy złotych na nowoczesną pracownię chemiczną dla szkoły w Jaśle
150 tysięcy złotych na nowoczesną pracownię chemiczną dla szkoły w Jaśle

Podziel się:   Więcej
W pracowni są nowe meble odporne na działanie odczynników chemicznych oraz zestawy do prowadzenia zajęć w grupach. Zdaniem uczniów przeprowadzanie doświadczeń jest teraz prawdziwą przyjemnością.

Filip Hałucha, uczeń klasy VIII B - Ta pracownia zdecydowanie pomaga każdemu z nas. Możemy teraz bardziej rozwijać swoje zainteresowania jest tu wiele różnych nowych przyrządów, które pomagają nam w rozwijaniu naszych chemicznych pasji.

Filip jest jednym z uczniów, którzy przyczynili się do wygrania konkursu, w którym nagrodą było sfinansowanie wyposażenia szkolnej pracowni chemicznej. Pieniędzy wystarczyło także na zakup plansz, interaktywnych tablic dydaktycznych oraz modeli przestrzennych atomów.

Elżbieta Dubiel, wicedyrektor szkoły - Pomagają im lepiej zrozumieć świat chemii, czy tej organicznej, czy tej nieorganicznej, czy wirtualnie czy w sposób doświadczalny i właśnie nacisk na doświadczalne zdobywanie @wiedzy przyświecał nam w tym, by te pracownie doposażyć.

Elwira Musiałowicz-Czech, wiceburmistrz Jasła - Współpraca Fundacji z Lotosem i naszego miasta przy jasielskiej Naukowej Lidze z Lotosem to osiem lat. Przez ten czas udało się zdobyć półtora miliona. Ta klasopracownia, w @której się znajdujemy, chemiczna, to koszt 150 tys. złotych.

Fundacja Lotos w ubiegłych latach dofinansowała także wyposażenie pracowni językowych w kilku jasielskich szkołach.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności