• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

50 tysięcy złotych za udział w konkursie „Jedna planeta”

18:08, 25.01.2023
  Anna Weselak;   Aktualności
50 tysięcy złotych za udział w konkursie „Jedna planeta” Wygrana 50 tysięcy złotych za udział w konkursie „Jedna planeta”, zorganizowanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, to efekt ogólnopolskich działań, do których włączają się szkoły z terenu gminy Nowa Sarzyna. Projekty dotyczą infrastruktury i dają szanse zdobywania nowych umiejętności przez uczniów.

Wygrana 50 tysięcy złotych za udział w konkursie „Jedna planeta”, zorganizowanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, to efekt ogólnopolskich działań, do których włączają się szkoły z terenu gminy Nowa Sarzyna. Projekty dotyczą infrastruktury i dają szanse zdobywania nowych umiejętności przez uczniów.

50 tysięcy złotych za udział w konkursie „Jedna planeta”
50 tysięcy złotych za udział w konkursie „Jedna planeta”

Podziel się:   Więcej
Krzesełka bezszelestne, stoliki dostosowane do pracy grupowej a także nowoczesny sprzęt komputerowy w pracowni geograficznej i do tego stacja meteorologiczna z prawdziwego zdarzenia, dzięki której każdy mieszkaniec Polski może zdalnie sprawdzić, jaka temperatura jest w Nowej Sarzynie. To wszystko zakupione zostało do I Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Sarzynie za wygraną w ogólnopolskim konkursie.

Andrzej Kusiak, dyrektor Zespołu Szkół w Nowej Sarzynie - Druga edycja konkursu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej konkurs „Jedna planeta” i w tej drugiej edycji na 1111 szkół nasza szkoła znalazła się w gronie trzech finalistów, trzech finalistów, którzy otrzymali czeki na 50 tysięcy złotych.

Uczniowie na zwycięstwo pracowali cały miesiąc, przygotowując prognozy pogody dla wybranego miejsca regionu. Teraz mogą opracowywać mapy dla własnej miejscowości.

Weronika Niedbała, nauczycielka geografii w I LO w Nowej Sarzynie - W ten sposób mogą tworzyć i pogodę, analizować pogodę odczytywać wszystkie składniki pogodowe, a to jest niezbędnym elementem. w ich procesie edukacyjnym.

Inna szkoła z terenu gminy postawiła na relacje. Nauczyciele i uczniowie z Jelnej biorą udział w dwóch projektach. Jednym z nich jest Szkoła Myślenia Pozytywnego, która jest rocznym działaniem, uczy, co wpływa na zdrowie psychiczne.

Marta Paczocha, pedagog w szkole Jelnej - Drugi projekt, w którym uczestniczymy, to klimat Szkoły Tworzymy go razem, który jest współfinansowany ze środków. Narodowego Programu Zdrowia, przekazanych przez Ministerstwo Edukacji i nauki i w tym projekcie dzięki temu projektowi, nasi nauczyciele, rodzice oraz uczniowie mają okazję zdobywać wiedzę na temat komunikacji bez przemocy oraz mediacji rówieśniczych.

Monika Maczuga, nauczyciel w szkole w Jelnej - Nasza grupa mediacyjna brała udział w ogólnopolskim konkursie Tech Minds, w którym nasz projekt promujący te mediacje zdobył uznanie i wyróżnienie, jako projekt społeczny.

Natomiast w Woli Zarczyckiej wyremontowano szkolną kuchnię i stołówkę za środki uzyskane z udziału w projekcie Posiłek w Szkole i w domu.

Adam Stanaszek, dyrektor SP w Woli Zarczyckiej - Pozyskaliśmy 100 tys. złotych na modernizację sprzętu, oprócz tego został dokonany gruntowny remont kuchni, jadalni, wymieniliśmy praktycznie wszystko począwszy od instalacji elektrycznej kończąc na kanalizacji.

Szkoła wydaje dziennie 370 obiadów w cenie 3 złotych za jeden.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności