• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Cztery jasielskie podstawówki z nowymi terminalowymi pracowniami komputerowymi

16:19, 12.01.2023
  Marek Winiarski;   Aktualności
Cztery jasielskie podstawówki z nowymi terminalowymi pracowniami komputerowymi Do czterech jasielskich szkół podstawowych trafiły terminalowe pracownie komputerowe. Mają własne serwerownie, co znacznie ułatwia prowadzenie zajęć informatycznych. Zostały zakupione przez miasto, które wyłożyło na ten cel 340 tys. złotych.

Do czterech jasielskich szkół podstawowych trafiły terminalowe pracownie komputerowe. Mają własne serwerownie, co znacznie ułatwia prowadzenie zajęć informatycznych. Zostały zakupione przez miasto, które wyłożyło na ten cel 340 tys. złotych.

fot. arch.
fot. arch.

Podziel się:   Więcej
Każda z pracowni jest nowa - począwszy od wystroju, przez meble po najważniejszą cześć - informatyczną. Wszystkie stanowiska uczniów połączone są z serwerem, na którym zainstalowane są systemy operacyjne dla poszczególnych terminali. To ułatwia pracę nauczycielowi, który na bieżąco może obserwować postępy uczniów i reagować w razie potrzeby. 

Pracownia terminalowa z centralnym serwerem pozwala na sterowanie wszystkimi komputerami, szybkie aktualizowanie oraz instalowanie nowych programów. Nową jakość nauczania dostrzegają uczniowie. 

Nowe monitory lepiej chronią wzrok niż te w laptopach, z których wcześniej korzystano. Centralny serwer pozwala blokować dostęp do treści niepożądanych dla dzieci i młodzieży. 

Nowe pracownie są energooszczędne, wytwarzają minimalną ilość ciepła i hałasu, co sprzyja nauce. Są wyposażone też m.in. w drukarki 3D. 

Na zakup 29 monitorów interaktywnych samorząd wydał 225 tys. złotych
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności