• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Gmina Nowa Sarzyna opiekę nad maluchami powierzyła Spółdzielni Socjalnej „Zielona”

18:38, 15.01.2023
  Anna Weselak;   Aktualności
Gmina Nowa Sarzyna opiekę nad maluchami powierzyła Spółdzielni Socjalnej „Zielona” Spółdzielnia prowadzi dwa kluby dziecięce. Do końca roku uruchomiony zostanie trzeci i wtedy siedemdziesięcioro dzieci do trzeciego roku życia będzie mieć zapewnioną nie tylko opiekę, ale również możliwość szybszego rozwoju psychofizycznego. Spółdzielnia zatrudnia 10 osób.

Spółdzielnia prowadzi dwa kluby dziecięce. Do końca roku uruchomiony zostanie trzeci i wtedy siedemdziesięcioro dzieci do trzeciego roku życia będzie mieć zapewnioną nie tylko opiekę, ale również możliwość szybszego rozwoju psychofizycznego. Spółdzielnia zatrudnia 10 osób.

Gmina Nowa Sarzyna opiekę nad maluchami powierzyła Spółdzielni Socjalnej „Zielona”
Gmina Nowa Sarzyna opiekę nad maluchami powierzyła Spółdzielni Socjalnej „Zielona”

Podziel się:   Więcej
Do Akademii Małego Odkrywcy w Nowej Sarzynie zapisanych jest 20-ro dzieci między pierwszym a trzecim rokiem życia. Klub Malucha prowadzi Spółdzielnia Socjalna Zielona, która działa już od dwóch lat. Pierwotnie zajmowała się zagospodarowaniem terenów zielonych. Po roku zmieniła profil swojej działalności.

Magdalena Czarny, prezes Zarządu Spółdzielni Socjalnej "Zielona" - Przy pomocy samorządu gminnego udało się nam utworzyć dwie placówki klubów dziecięcych, jedną z nich jest Klub Malucha - akademia małego odkrywcy w Nowej Sarzynie. Natomiast drugi znajduje się w Wólce Łętowskiej i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom rodziców w najbliższym czasie planujemy otworzyć kolejną placówkę.

Kolejny klub malucha powstaje w Woli Zarczyckiej.

Andrzej Rychel, burmistrz Nowej - Pojawiają się programy czyli ten kapitał społeczny, z którego można opłacać uczestnictwo w żłobku. Tu gmina dokłada pewne środki do tego, są już nowe pomysły, które gdzieś tam za chwilę pewnie też zafunkcjonują i z których też będziemy korzystać.

Gmina dopłaca ponad 100 złotych do każdego dziecka. Takie rozwiązania podobają się przede wszystkim rodzicom. W 90 procentach udziałowcem Spółdzielni „Zielona” jest gmina i Stowarzyszenie Rozwoju Nowej Sarzyny. Na jej powołanie pozyskano 400 tysięcy złotych zewnętrznego dofinansowania, dzięki czemu zatrudnienie znalazło już 6 kobiet opiekujących się najmłodszymi. W gminie działają już trzy spółdzielnie zatrudniające 40 mieszkańców gminy.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności