• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

"Nie zagubić talentu" - stypendia i nagrody dla zdolnych uczniów z regionu

15:40, 21.11.2022
  Adam Bienias;   Aktualności
"Nie zagubić talentu" - stypendia i nagrody dla zdolnych uczniów z regionu W Mielcu odbyła się tegoroczna gala "Nie zagubić talentu", podczas której wręczono stypendia i nagrody przyznane przez samorząd województwa najbardziej uzdolnionym uczniom w regionie. Wyróżniono ponad 100 osób mających szczególne osiągnięcia w naukach ścisłych i humanistycznych, ale też tych, którzy odnoszą sukcesy artystyczne oraz sportowe.

W Mielcu odbyła się tegoroczna gala "Nie zagubić talentu", podczas której wręczono stypendia i nagrody przyznane przez samorząd województwa najbardziej uzdolnionym uczniom w regionie. Wyróżniono ponad 100 osób mających szczególne osiągnięcia w naukach ścisłych i humanistycznych, ale też tych, którzy odnoszą sukcesy artystyczne oraz sportowe.

"Nie zagubić talentu" - stypendia i nagrody dla zdolnych uczniów w regionu
"Nie zagubić talentu" - stypendia i nagrody dla zdolnych uczniów w regionu

Podziel się:   Więcej
Od szkolnych sukcesów zaczynali kiedyś laureaci Nobla, Oscarów czy nagród Grammy, którzy, by nie zagubić talentu – zarwali w życiu niejedną noc. Nagrodzeni dziś stypendyści to w większości finaliści i laureaci ogólnopolskich konkursów i olimpiad przedmiotowych. Dziś samorząd województwa podkarpackiego przyznał im w sumie 125 stypendiów i 138 nagród indywidualnych.

Program "Nie zagubić talentu" finansowany jest z budżetu województwa podkarpackiego. Wysokość stypendiów to nawet kilka tysięcy złotych, które będą wypłacane do czerwca przyszłego roku. Mają pomóc w rozwijaniu uzdolnień i zainteresowań uczniów, ale też w karierze najzdolniejszych młodych sportowców i artystów.

Od 2008 roku w ramach programu "Nie zagubić talentu" przyznano ponad 1000 stypendiów i półtora tysiąca nagród dla młodzieży z regionu. Każdego roku samorząd województwa przeznacza na ten cel około 5 mln złotych.

W rozwijaniu najróżniejszych pasji i zainteresowań ma pomóc także Podkarpackie Centrum Nauki Łukasiewicz, którego otwarcie zaplanowano w połowie grudnia. W placówce, której patronuje Ignacy Łukasiewicz będzie ponad 200 interaktywnych eksponatów, poświęconych między innymi przyrodzie, lotnictwu i kosmonautyce. W centrum będą też odbywały się warsztaty budowania urządzeń, modelarstwa i programowania robotów.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności