• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Noc Biologów na Uniwersytecie Rzeszowskim

16:38, 14.01.2023
  Beata Bartman;   Aktualności
Noc Biologów na Uniwersytecie Rzeszowskim W całej Polsce zorganizowano Noc Biologów, która ma popularyzować nauki przyrodnicze. W akcję włączył się Uniwersytet Rzeszowski. Były wykłady, warsztaty i specjalnie przygotowane wystawy. Motywem przewodnim jest w tym roku woda.

W całej Polsce zorganizowano Noc Biologów, która ma popularyzować nauki przyrodnicze. W akcję włączył się Uniwersytet Rzeszowski. Były wykłady, warsztaty i specjalnie przygotowane wystawy. Motywem przewodnim jest w tym roku woda.

Noc Biologów na Uniwersytecie Rzeszowskim
Noc Biologów na Uniwersytecie Rzeszowskim

Podziel się:   Więcej
Skamieniałości sprzed milionów lat zachowane w osadach i żywicach ale i żywe zwierzęta - wszystko co przygotowano w ramach nocy biologów miało zainteresować otaczającym nas światem i zachęcić do studiowania związanych z tym kierunków.

Mateusz Mołoń, Uniwersytet Rzeszowski - Jest to jedna z form popularyzacji nauk przyrodniczych, nauk biologicznych. Jest to już 12. ogólnopolska akcja organizowana w całym kraju. W tym roku mamy 46 ośrodków, które zaangażowane są w popularyzację nauk biologicznych.

Uniwersytet Rzeszowski zaprosił na 7 wykładów oraz 60 warsztatów i prelekcji, w których przygotowanie zaangażowało się 150 studentów, pracowników naukowych i zaproszonych gości m.in. z Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze, Ekoskop oraz Centrum Nauki Łuksiewicz które przywiozło część swojej mobilnej ekspozycji.

Można było też uczestniczyć w eksperymentach związanych z grawitacją czy siłami ciążenia. Prezentowane były zagadnienia związane z ekologią stąd eksponaty których nie wolno przywozić z zagranicznych podróży ale i sprzęty gospodarstwa domowego. W tym roku motywem przewodnim nocy biologów była woda jako źródło życia, stąd m.in ten wykład dotyczący hydroekologii, czyli tego jak ratować ekosystemy rzeczne.

W Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego można studiować m.in. biologię, biotechnologię, czy ochronę środowiska. Specjalności na tych kierunkach ułatwiają zdobycie zawodu. Uniwersytet Rzeszowski już po raz siódmy włączył się w zorganizowanie Nocy Biologów.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności