• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Ponad 100 tys. zł z Narodowego Centrm Kultury dla biblioteki w Horyńcu - Zdroju

16:01, 13.11.2022
  Anna Tomczyk;   Aktualności
Ponad 100 tys. zł z Narodowego Centrm Kultury dla biblioteki w Horyńcu - Zdroju Gminna Biblioteka w Horyńcu-Zdroju dostała wsparcie z Narodowego Centrum Kultury. To ponad sto tysięcy złotych. Zapewnił jej to udzial w prestiżowym konkursie "Blisko" ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki temu, biblioteka stała się miejscem spotkań - nie tylko z ciekawą lekturą.

Gminna Biblioteka w Horyńcu-Zdroju dostała wsparcie z Narodowego Centrum Kultury. To ponad sto tysięcy złotych. Zapewnił jej to udzial w prestiżowym konkursie "Blisko" ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki temu, biblioteka stała się miejscem spotkań - nie tylko z ciekawą lekturą.

Ponad 100 tys. zł z Narodowego Centrm Kultury dla biblioteki w Horyńcu - Zdroju
Ponad 100 tys. zł z Narodowego Centrm Kultury dla biblioteki w Horyńcu - Zdroju

Podziel się:   Więcej
Gminna biblioteka w Horyńcu-Zdroju ma być jak trzeci dom - zaraz po tym rodzinnym, szkole lub miejscu pracy, gdzie każdy może atrakcyjnie spędzić wolny czas. Horyniecka placówka znalazła się w finale konkursu jako jedna z 46 bibliotek w Polsce.

Konkurs "Blisko" właśnie przybliżył bibliotekę mieszkańcom po to, by ich zaktywizować do udziału w życiu kulturalnym. Biblioteka to ciekawe miejsce do spotkań. Można tu oczywiście zagłębić się w literaturze, ale też uczestniczyć w wystawach, koncertach, konkursach. Już w tym roku były tu warsztaty i szkolenia, m.in. teatralne, spotkania z autorami książek, konkurs na komiks pod tytułem "Kapsuła czasu". Były też warsztaty tworzenia gry terenowej, kulinarne, szydełkowania, ale też wycieczka do pracowni lokalnego artysty Józefa Lewkowicza - odtwórcy kamieniarki bruśnieńskiej i drzeworytu płazowskiego.

Chętni uczestniczyli też w zajęciach z fotografii. Fundusze z projektu Blisko pozwoliły też na przeprowadzenie badań na temat potencjału mieszkańców i ich oczekiwań.

Od przyszłego roku mieszkańcy Horyńca-Zdroju będą mogli realizować własne pomysły na wydarzenia edukacyjno-kulturalne. Biblioteka horyniecka dzięki temu tętni życiem. Niemal wszyscy już wiedzą, że tu nie tylko wypożycza się książki.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności