• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Przygotowania do bezpiecznych ferii na Podkarpaciu

17:16, 10.01.2023
  Beata Bartman;   Aktualności
Przygotowania do bezpiecznych ferii na Podkarpaciu W najbliższy weekend na Podkarpaciu zaczynają się zimowe ferie. W tym roku ponad 10 tysięcy dzieci weźmie udział w zorganizowanych zimowiskach, koloniach i półkoloniach. Jak zawsze rodzice mogą sprawdzić organizatorów za pośrednictwem ministerialnej strony internetowej, z kolei kuratorium uruchamia interwencyjny telefon. W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzenie przedstawicieli służb, które będą odpowiadać za bezpieczeństwo dzieci w czasie ferii.

W najbliższy weekend na Podkarpaciu zaczynają się zimowe ferie. W tym roku ponad 10 tysięcy dzieci weźmie udział w zorganizowanych zimowiskach, koloniach i półkoloniach. Jak zawsze rodzice mogą sprawdzić organizatorów za pośrednictwem ministerialnej strony internetowej, z kolei kuratorium uruchamia interwencyjny telefon. W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzenie przedstawicieli służb, które będą odpowiadać za bezpieczeństwo dzieci w czasie ferii.

Przygotowania do bezpiecznych ferii na Podkarpaciu
Przygotowania do bezpiecznych ferii na Podkarpaciu

Podziel się:   Więcej
Jak poinformowała wojewoda Ewa Leniart do dziś zatwierdzonych zostało 300 różnych form zorganizowanego wypoczynku zimowego dla dzieci z Podkarpacia.

- Jest oczywiście specjalna strona ministerstwa edukacji i nauki dedykowana temu procesowi. Ze strony kuratorium oświaty, inspekcji sanitarnej i straży pożarnej trwają kontrole miejsc zorganizowanego wypoczynku dzieci w okresie feryjnym.

W takich zorganizowanych formach wypoczynku będzie uczestniczyło 10,5 tysiąca dzieci z regionu. Specjalny program jak zawsze przygotowują biblioteki, ale zajęcia, których motywem przewodnim będzie szeroko rozumiane bezpieczeństwo organizują także szkoły.

Małgorzata Rauch, podkarpacki kurator oświaty - Nieco ponad 5 tysięcy będzie miało możliwość spędzania wolnego czasu z rówieśnikami na półkoloniach. Organizatorami są stowarzyszenia, szkoły, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Domy Kultury, MOSiR-y. Organizatorzy wiedzą i rodzicem że podstawowym warunkiem bezpiecznych ferii jest zarejestrowanie tych form wypoczynku w bazie Ministerstwa Edukacji.

Dla rodziców uruchomiono numer interwencyjny dostępny na stronie internetowej kuratorium. Jak zawsze Policja i WITR włączą się z kontrole autokarów przewożących dzieci.

Jacek Juwa, zastępca Podkarpackiego Komendanta Policji - Nasze działania będą również skierowane na szeroko rozumiane bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Będziemy dokonywać kontroli trzeźwości kierowców przewożących dzieci i młodzież, kontroli stanu technicznego pojazdów. Będziemy zwracać uwagę na wykroczenia ze strony kierowców i pieszych.

W pogotowiu jest GOPR, choć pogoda w górach jest bardziej wiosenna niż zimowa.

Jakub Dąbrowski, zastępca naczelnika Bieszczadzkiej Grupy GOPR - W zwiększonej obsadzie dyżurów będziemy pełnić w stacjach ratunkowych w Sanoku, Cisnej i Ustrzykach Górnych całodobowe dyżury. W okresie ferii powołana jest służba śniegowo – lawinowa, która codziennie na naszej stronie publikuje zagrożenia związane z lawinami i stanami na szlakach.

Wszystkie informacje na temat organizatorów i bazy wypoczynku dzieci są dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji wypoczynek mein.gov.pl
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności