• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Symulatory lotów konstrukcji rzeszowskich uczniów

16:44, 16.11.2022
  Anna Weselak;   Aktualności
Symulatory lotów konstrukcji rzeszowskich uczniów Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie skonstruowali już symulator lotów do Boeniga, a teraz pracują nad dwoma kolejnymi. Sprzęt ma pomóc wychowankom placówki w lepszym poznawaniu lotniczego fachu, a przez to zwiększyć ich szanse na znalezienie w przyszłości pracy. Rzeszowska szkoła jest jedyną w kraju, która posiada licencję Urzędu Lotnictwa Cywilnego B3.

Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie skonstruowali już symulator lotów do Boeniga, a teraz pracują nad dwoma kolejnymi. Sprzęt ma pomóc wychowankom placówki w lepszym poznawaniu lotniczego fachu, a przez to zwiększyć ich szanse na znalezienie w przyszłości pracy. Rzeszowska szkoła jest jedyną w kraju, która posiada licencję Urzędu Lotnictwa Cywilnego B3.

Symulatory lotów konstrukcji rzeszowskich uczniów
Symulatory lotów konstrukcji rzeszowskich uczniów

Podziel się:   Więcej
O pilotażu marzy większość z 300 uczniów kształcących się na kierunkach lotniczo-technicznych. W jednej z pracowni mogą poczuć się już jak zawodowi piloci. Umożliwia to symulator lotów do Boeinga 737 - jednego z najpopularniejszych samolotów na świecie.

Symulator do Boeninga nauczyciele i uczniowie rzeszowskiego mechanika skonstruowali 2 lata temu. I już pracują nad kolejnymi – to symulator aktywny reagujący na każdy ruch wolantu, a także do myśliwca F-16. Mają powstać do końca roku szkolnego. Uczniowie mogą w trakcie nauki zdobyć również lotnicze certyfikaty.

W ramach nauki obsługi statków powietrznych uczniowie mają również zajęcia praktyczne w Centrum Kształcenia Zawodowego, które dysponuje modelami takich samolotów jak PZL-110 koliber czy TS-11 Iskra.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności