• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Uczniowie i przedszkolaki z gminy Łańcut zebrali ponad 18 ton makulatury

12:16, 25.01.2023
  Krzysztof Kuchaj;   Aktualności
Uczniowie i przedszkolaki z gminy Łańcut zebrali ponad 18 ton makulatury Ponad 18 ton makulatury zebrali uczniowie ze szkół i przedszkoli gminy Łańcut. To kolejna już akcja ekologiczna, mająca uświadamiać młodszych i starszych mieszkańców, jak ważna jest segregacja odpadów i dbanie o środowisko.

Ponad 18 ton makulatury zebrali uczniowie ze szkół i przedszkoli gminy Łańcut. To kolejna już akcja ekologiczna, mająca uświadamiać młodszych i starszych mieszkańców, jak ważna jest segregacja odpadów i dbanie o środowisko.

fot. Krzysztof Kuchaj
fot. Krzysztof Kuchaj

Podziel się:   Więcej
"Makulaturę zbieramy - czystość i nagrody zdobywamy". To hasło akcji w którą włączyli sie uczniowie 10 placówek oświatowych w gminie Łańcut. Między innymi zespół szkół w Kosinie. Każdy przynosił tyle, ile mógł - byli także rekordziści. 

Zbiórka makulatury trwała w szkołach 2 tygodnie, ale przygotowania do niej często kilka miesięcy. Na przykład Krzysiek - uczeń 7 klasy - zgromadził w ten sposób aż 290 kilogramów. 

W zespole szkół w Kosinie zebrano blisko 3 tony kartonów, niepotrzebnych już książek i gazet. Ponad 4 tony makulatury przynieśli uczniowie z Albigowie, a blisko 7 ton w Wysokiej. Efekt zbiórki w całej gminie Łańcut to ponad 18 ton. 

Klasy, które zebrały najwięcej makulatury, w nagrodę pojadą do kina na wybrany film. A każdy uczeń, który zebrał przynajmniej 20 kilogramów, dostanie 3 wejściówki na basen. 

W ramach akcji ekologicznych wszyscy uczniowie szkół i przedszkoli dostają też specjalne bidony, w których mogą przynosić napoje z domów albo korzystać z bezpłatnych dystrybutorów wody, które są w każdej placówce oświatowej w gminie Łańcut. Dzięki temu do śmieci trafia zdecydowanie mniej jednorazowych, plastikowych butelek.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności