• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Uczniowie pięciu województw, w tym podkarpackiego - rozpoczęli ferie zimowe

21:37, 13.01.2023
  Marek Winiarski;   Aktualności
Uczniowie pięciu województw, w tym podkarpackiego - rozpoczęli ferie zimowe Z ostatnim dzwonkiem - uczniowie pięciu województw, w tym podkarpackiego - rozpoczęli ferie zimowe. No właśnie zimowe tylko z nazwy, bo śniegu - nawet w górach brakuje. Co najmniej do czwartku, nieczynne będą krzesełkowe wyciągi narciarskie w regionie. Jednak ferie w mieście też mają swój urok.

Z ostatnim dzwonkiem - uczniowie pięciu województw, w tym podkarpackiego - rozpoczęli ferie zimowe. No właśnie zimowe tylko z nazwy, bo śniegu - nawet w górach brakuje. Co najmniej do czwartku, nieczynne będą krzesełkowe wyciągi narciarskie w regionie. Jednak ferie w mieście też mają swój urok.

Uczniowie pięciu województw, w tym podkarpackiego - rozpoczęli ferie zimowe
Uczniowie pięciu województw, w tym podkarpackiego - rozpoczęli ferie zimowe

Podziel się:   Więcej
Kaprysy tegorocznej zimy sprawiły, że zainteresowaniem cieszą się zajęcia w miejskich placówkach kultury i sportu. Mimo, że są odpłatne, chętnych nie brakuje.

Agnieszka Kaszczyszyn, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie - W pierwszym tygodniu ferii zapraszamy najmłodszych do udziału w półkolonii, na zajęcia taneczne, teatralne, plastyczne, ruchowe, w drugim tygodniu ferii, zajęcia plastyczne i teatralne dla nieco starszej młodzieży. Zapraszamy także do udziału w naszych sztandarowych wydarzeniach cyklicznych takich jak konkurs tańca foka dance, dzień ze swingiem, bal karnawałowy dla najmłodszych, czy spotkanie kudłate ferie.

Magdalena Czelna-Mikosz, Muzeum Rzemiosła w Krośnie - Zaprosiliśmy dzieci do udziału w feriach w Muzeum Rzemiosła mamy w planie aby najmłodsi zapoznali się w pracy muzealnika, poznali stare zawody ale też wzięli też w warsztatach rzemieślniczych, plastycznych, ekologicznych, aby zobaczyli, jak wygląda praca muzealnika od kuchni ale też żeby poznali tajniki i zakamarki Krosna.

Ewelina Jurasz, dyr. Biura Wystaw Artystycznych w Krośnie - Proponujemy zajęcia twórcze, dzieci będą rzeźbić, malować, rysować, tworzyć fotografie ale też wszystko będzie bazowało na naszej obecnej wystawie. Zajęcia są odpłatne i mamy jeszcze kilka wolnych miejsc, a w drugim turnusie proponujemy zajęcia dla młodzieży, tym razem z wolontariuszkami europejskimi, na których będą szlifować język angielski.

Do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie najlepiej wybrać się w zorganizowanych grupach.

Hanna Lawera, Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie - Malowanie na szklanych płytkach, potem oczywiście dzieci wszystkie te rzeczy zabierają ze sobą, w przyszły poniedziałek, są to malowanie figur takich tematycznych: aniołki, bałwanki, a w kolejny czwartek z kolei takich kominków, świeczników na Tealight’y, to jest zdecydowanie trudniejsze.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności