• Wyślij znajomemu
  zamknij [x]

  Wiadomość została wysłana.

   
  • *
  • *
  •  
  • Pola oznaczone * są wymagane.
 • Wersja do druku
 • -AA+A

Uczniowie z kolejnej gminy na Podkarpaciu dostali komputery i laptopy

17:55, 18.01.2023
  Anna Weselak;   Aktualności
Uczniowie z kolejnej gminy na Podkarpaciu dostali komputery i laptopy Uczniowie z kolejnej gminy na Podkarpaciu dostali komputery i laptopy w ramach rządowego programu Polska Cyfrowa. To wsparcie dla rodzin byłych pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych. Sprzęt komputerowy ma pomóc najmłodszym w nauce i rozwijaniu ich zainteresowań.

Uczniowie z kolejnej gminy na Podkarpaciu dostali komputery i laptopy w ramach rządowego programu Polska Cyfrowa. To wsparcie dla rodzin byłych pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych. Sprzęt komputerowy ma pomóc najmłodszym w nauce i rozwijaniu ich zainteresowań.

Uczniowie z kolejnej gminy na Podkarpaciu dostali komputery i laptopy
Uczniowie z kolejnej gminy na Podkarpaciu dostali komputery i laptopy

Podziel się:   Więcej
Na ten moment 15 rodzin z gminy Tryńcza czekało prawie rok. Dlatego radość z otrzymanego sprzętu komputerowego była ogromna. Zwłaszcza najmłodszych. Gmina Tryńcza dostała z rządowego programu Polska Cyfrowa 67 tysięcy złotych. Za które kupiła 28 laptopów, komputerów i tabletów. Trafiły do rodzin, których członkowie pracowali kiedyś w Państwowych Gospodarstw Rolnych.

Ryszard Jędruch, wójt Gminy Tryńcza - Te osoby i rodziny zostały bez pracy, ciężko było się przekwalifikować, to były trudne czasy lat 90-tych, gdzie wiele rodzin nie miało możliwości znaleźć pracy, korzystali z zasiłków, ciężko było, ważne, że tyle środków trafiło na wyrównywanie tych szans.

Wsparcie dostali w gminie Tryńcza wszyscy, którzy złożyli wnioski. Sprzęt komputerowy trafił zarówno do uczniów zerówek, jak i tych kształcących się już w szkołach ponadpodstawowych.

W skali kraju wnioski o dofinansowanie z programu Polska Cyfrowa złożyło ponad 1600 gmin. Komputery trafi do ponad 200 tysięcy najmłodszych z rodzin byłych pracowników PGR.
 
 
 
...
 
źródło: Aktualności